Menu główne
Handlowiec 12.2020
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 08 czerwca 2011
Młode Lwy Gdańsk zwycięzcą Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone

Finał jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce rozstrzygnięty. Po raz dwunasty byliśmy świadkami wielkich emocji, które w finale sięgnęły zenitu. Po pasjonującej walce drużyna Młode Lwy Gdańsk pokonała po rzutach karnych Wartę Poznań 4:3 (1:1 w regulaminowym czasie gry). Najlepsi piłkarze będą reprezentować Polskę na finale światowym DNC, który odbędzie się jesienią w Madrycie.

Najlepszych 16 drużyn w Polsce zmierzyło się w wielkim finale rozgrywanym na stadionie SMS w Łodzi. Ekipy z całej Polski rywalizowały w czterech grupach, które po fazie grupowej utworzyły drabinkę turniejową. Mecz finałowy pomiędzy drużynami Młode Lwy Gdańsk a Wartą Poznań był bardzo zacięty i emocjonujący. Warta zdołała wyrównać w ostatniej minucie dzięki fantastycznej bramce z przewrotki, która była ozdobą całego turnieju. Gdańszczanie zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa i ostatecznie wygrali w serii rzutów karnych 4:3. W meczu o trzecie miejsce drużyna SP 5 Jarocin zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium wygrywając 1:0 z UKS Top 54 Biała Podlaska.

Największa nagroda dla młodych zawodników już w październiku. Będą oni brać udział w międzynarodowym turnieju Danone Nations Cup. 40 drużyn z całego świata zagra na stadionie Santiago Bernabeu, którego gospodarzem jest drużyna Realu Madryt. Ponad 80-tysięczny stadion na co dzień gości ligę hiszpańską, Ligę Mistrzów i możliwość grania na tym obiekcie na pewno na długo pozostanie w pamięci zawodników.

W trakcie trwania turnieju uczestnicy oraz widzowie mieli okazje skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Utworzona strefa zabaw Canon Fun Zone cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na specjalnej bramce można było sprawdzić swoje umiejętności techniczne oraz zrobić zdjęcie z Małym Głodem.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.danone.pl/dnc a także na Facebooku www.facebook.com/PilkarskiPucharDzieciDanone