Menu główne
Handlowiec 03/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 22 marca 2023
x

Oddawanie odzieży to najlepszy sposób, by pozbyć się niepotrzebnych ubrań, twierdzi blisko 80% respondentów przebadanych na zlecenie EPP*, największego zarządcy centrów handlowych w Polsce. Dawanie drugiego życia nieużywanej odzieży to nie tylko działanie, którego beneficjentem mogą być osoby potrzebujące, ale też troska o środowisko naturalne. EPP, jako firma odpowiedzialna społecznie, nawiązała partnerstwo z marką Ubrania Do Oddania, by wspólnie przeprowadzić największą do tej pory zbiórkę ubrań, organizowaną w nieruchomościach komercyjnych. To pierwsza tak szeroko zakrojona akcja, która obejmie wszystkie centra handlowe i obiekty biurowe zarządzane przez EPP. Dla osób, które zaangażują się w akcję trwającą od 24 marca do 1 kwietnia 2023 r. przygotowano zniżki do sklepów 4F i Outhorn. Za każdy kilogram zebranej odzieży marka Ubrania Do Oddania przekaże 1 zł na rzecz programu Uniwersytet Sukcesu realizowanego przez Fundację Digital University.


 

 
wtorek, 21 marca 2023
xx

Rusza akcja „Jesteście mile widziani. Psyjaciele w Wola Parku”. Na teren centrum, do mieszczącego się przed budynkiem starego parku oraz do większości lokali można wchodzić z psem. Od 23 marca Wola Park organizuje szereg wydarzeń przyjaznych psom i ich właścicielom. Fundacja ADA poprowadzi zbiórkę, a weterynarz dr Kuba udzieli porad weterynaryjnych. Właściciele psów skorzystają z porad behawiorystki i trenerki psów z organizacji Sczekajmy w tym samym kierunku.


 

 
poniedziałek, 20 marca 2023
Park Dzierżoniów

Projekt realizowany przez Falcon Investment Management we współpracy z BOIG Property Consulting, poszerza ofertę modową o sklep marki NEW YORKER. Nowy najemca zajmie powierzchnię ponad 1300 m2.


 

 
poniedziałek, 13 marca 2023
inf. prasowa

Już 17 marca w Centrum Janki pojawi się wielkanocny labirynt stworzony z żywych roślin, w którego wnętrzu ukryją się atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję zamienić się w poszukiwaczy wielkanocnych jajek i zdobyć wiosenne niespodzianki. Zabawa potrwa do 7 kwietnia.


 

 
poniedziałek, 13 marca 2023
inf. prasowa

Jedna z prężnie rozwijających się sieci odzieżowych, należąca do grupy LPP SA., dołączyła do grona najemców trójmiejskiego Centrum Handlowego Osowa. Sinsay wraz ze swoim szerokim asortymentem ubrań oraz dodatków, a także elementów wyposażenia wnętrz i kosmetyków, otworzył się w gdańskiej galerii 10 marca.


 

 
piątek, 10 marca 2023
inf.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) zrealizował badanie wśród najemców, którzy ocenili zarządzających centrami handlowymi w zakresie administrowania kosztami wspólnymi. W ramach badania pytano m.in. o to, czy wysokość kosztów jest przewidywalna i relatywnie niska w stosunku do wartości czynszu oraz czy przedstawiane rozliczenia są transparentne i rzetelne Najlepsze oceny uzyskała firma Metro Properties – ze względu na stosowaną od lat najbardziej przyjazną i przewidywalną politykę współpracy z najemcami. Nie jest to dla najemców zaskoczeniem, podobnie, jak nie są niespodzianką czarne owce tego badania. ZPPHiU od dłuższego czasu apeluje, by wartość kosztów wspólnych była w pełni przewidywalna i określona z góry jako jedna, niezmienna kwota. Najlepiej, jeśli byłaby ona stałym, określonym w umowie, elementem czynszu. Kwestie kosztów wspólnych są też procedowane w sądach – w ostatnim czasie Sąd Najwyższy wydał wyrok dotyczący kosztów wspólnych w galerii handlowej i zakreślił kiedy mamy do czynienia z czynem nieuczciwej konkurencji. W najbliższym czasie mecenas Tomasz Henclewski, który reprezentował najemcę we wzmiankowanej sprawie, przeprowadzi webinarium omawiając uzasadnienie wyroku.


 
czwartek, 09 marca 2023
inf. prasowa

Jak być bardziej eko na co dzień i co robić, żeby zmniejszyć swój ślad węglowy? Sposób na to znają klienci centrów handlowych zarządzanych przez Unibail-Rodamco-Westfield (URW) – Westfield Arkadia, Westfield Mokotów, Galerii Wileńskiej i Centrum Handlowego Ursynów w Warszawie oraz wrocławskiej Wroclavii, którzy w ubiegłym roku wspólnie z Too Good To Go uratowali prawie 65 tys. posiłków przed zmarnowaniem. To 162 tys. kg CO2e, które nie zostały wyprodukowane na darmo.


 

 
środa, 08 marca 2023
pexels

Według najnowszego raportu Trends Radar firmy Cushman & Wakefield, ponad 50% polskich konsumentów spodziewa się, że ich styl życia będzie ewoluował i stanie się skromniejszy. Na trend ten wskazuje już teraz spadający wskaźnik sprzedaży detalicznej, który w 2023 roku wynieść ok. 5,0%. Czasy szczuplejszych budżetów zakupowych paradoksalnie stanowi szansę rozwoju dla części rynku handlowego i wcale nie chodzi tutaj tylko o segment value, ale również producentów kosmetyków czy marki modowe. Długofalowo natomiast, na znaczeniu mogą zyskiwać koncepty i działania wpisujące się w strategie zrównoważonego rozwoju.


 

 
wtorek, 07 marca 2023
inf. prasowa

W Galerii Północnej zadebiutuje marka TEDi, która stworzy tu swój pierwszy sklep w północnej części Warszawy.


 

 
poniedziałek, 06 marca 2023
inf. prasowa

W dobie rosnących kosztów życia, formaty outletowe zyskują na popularności. Polacy – nie chcąc rezygnować ze swoich przyzwyczajeń zakupowych – szukają okazji cenowych. Zarządzany przez EPP Outlet Park Szczecin sukcesywnie poszerza więc ofertę marek modowych, również premium, odpowiadając na potrzeby konsumentów, którzy poszukują jakościowych produktów w atrakcyjnych cenach. Do grona najemców dołączył niedawno United Colors of Benetton. To pierwszy salon tej włoskiej marki w formacie outletowym w województwie zachodniopomorskim.


 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 152