Menu główne
Handlowiec 09/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 26 września 2023
Focus

Centrum Handlowe Focus Park w Rybniku rozpoczęło kampanię, której głównymi bohaterami są członkowie kabaretu Łowcy.B. Po raz pierwszy, grupa zaliczana do kabaretowej ekstraklasy podjęła długofalową współpracę wizerunkową z centrum handlowym. Kampania jest odwzorowaniem pozycjonowania centrum jako centrum w „miejskim stylu”, będącym idealną przestrzenią dla młodszej grupy odbiorców.


 

 
piątek, 22 września 2023
inf. prasowa

Nowy Retail Park pod nazwą „Fabryka Park”, zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Piotrowice, wszedł w końcową fazę realizacji. Jeszcze w tym roku mieszkańcy południowych dzielnic Katowic oraz pobliskiego Mikołowa zyskają dostęp do szerokiej gamy ogólnopolskich i lokalnych sieci handlowych. Fabryka Park to pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate, dewelopera odpowiedzialnego za takie projekty jak m.in. kompleks biurowy .KTW, Osiedle Franciszkańskie czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica.


 
środa, 20 września 2023
inf. prasowa

Galeria Gniezno zaprasza na wyjątkową akcję ekologiczną w dniach 22-23 września. To dwudniowe wydarzenie, które łączy zakupy z edukacją proekologiczną. Klienci będą mieli szansę zdobyć woskowijki oraz poznać fascynujący świat recyklingu we wnętrzu śmieciarki Mieci. To świetny sposób, aby zatroszczyć się o naszą planetę!


 

 
środa, 20 września 2023
Cushman & Wakefield

Jak wynika z danych międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield, średni poziom pustostanów w obiektach handlowych w największych miastach w Polsce spadł o 1,2p.p. r/r i wynosi obecnie 3,5% powierzchni. Co ważne, spadek wakatów dotyczy aż sześciu z ośmiu największych miast[1], z czego najmniej powierzchni do wynajęcia znajdziemy w Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Jak tłumaczą eksperci Cushman & Wakefield, dane te mogą wskazywać na stopniową odbudowę sektora handlowego w Polsce. Jednocześnie, w miarę stabilizowania się sytuacji na rynku, właściciele obiektów handlowych powinni mocniej stawiać na urozmaicanie ich oferty.


 

 
wtorek, 19 września 2023
inf. prasowa

Gigant branży sportowej, Decathlon, zapowiedział otwarcie pierwszego w Polsce sklepu w nowym formacie. Decathlon City, bo o nim mowa, powstaje w centrum Warszawy, w budynku International Business Center (IBC) przy stacji metra Politechnika. Marka do tej pory kojarzona z obecnością w centrach i parkach handlowych proponuje nowoczesny koncept sklepu wpisującego się w trend omnichannel. Jak podkreślają eksperci międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, ulice handlowe nie będą domeną wyłącznie kawiarni, restauracji oraz, w miejscach takich, jak centrum Warszawy, marek luksusowych.


 
poniedziałek, 18 września 2023

Od początku roku należąca do EPP i Echo Investment Galeria Młociny podpisała umowy z szesnastoma nowymi najemcami, rozbudowując swoją ofertę o marki takie jak m.in. Nike, Popeyes, Fielmann czy Lovisa, wzmacniając pozycję na rynku warszawskich obiektów handlowych. Nowi najemcy zajęli łączną przestrzeń o powierzchni ponad 3550 mkw.


 

 
poniedziałek, 18 września 2023
pexels

Z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych wynika, że obecnie w fazie planowania, przygotowania inwestycji bądź w budowie jest ponad 1,2 mln mkw. GLA nowoczesnej powierzchni handlowej, z terminem otwarcia do końca 2025 r. To ponad 9% całości obecnej bazy nowoczesnych obiektów handlowych w Polsce. W ciągu trzech lat powstanie 110 nowych obiektów handlowych (w tym 98 parków handlowych), a 26 istniejących obiektów zostanie rozbudowanych. Łącznie inwestycje dotyczą 136 parków i centrów handlowych, obiektów wielofunkcyjnych (mixed-use) i centrów wyprzedażowych (outletów).


 

 
piątek, 15 września 2023
SFD

Krakowska galeria handlowa zyskała kolejnego najemcę. Na parkingu przed Mozaiką otworzył się punkt handlowy SFD.


 

 
piątek, 15 września 2023
inf. prasowa

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) alarmuje, że klienci coraz częściej są zmuszani do płacenia za parking w centrach handlowych – chociaż najemcy pokrywają koszty prowadzenia parkingu w ramach kosztów wspólnych. W ostatnich tygodniach takie opłaty wprowadziły m.in. CH Karolinka w Opolu, CH Posnania czy ETC w Swarzędzu. Takie praktyki to nie tylko utrudnienie dla klientów galerii handlowych, ale w długim terminie istotne zmniejszenie ruchu w danym obiekcie. To działa bezpośrednio na niekorzyść najemców sklepów i punktów usługowych, którzy co miesiąc opłacają całość kosztów prowadzenia parkingu.


 

 
poniedziałek, 11 września 2023
Cushman & Wakefield

Na koniec lutego 2024 roku planowane jest otwarcie Galerii Goplana w Lesznie, nowoczesnej i atrakcyjnej architektonicznie przestrzeni, która ma szansę stać się nową wizytówką miasta i popularnym miejscem spędzania czasu. Na 9 tys. mkw. zaplanowano 25 punktów handlowych, a pierwsze lokale zostaną przekazane najemcom jeszcze w listopadzie br. Za komercjalizację obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 161