Menu główne
Handlowiec 03/2025
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 18 marca 2025
inf. prasowa

Do soboty, 22 marca 2025 roku w Galerii Krakowskiej odbywa się wyjątkowa, edukacyjna wystawa „Czas na Las”, organizowana we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie. Wydarzenie to pozwala odwiedzającym odkryć bogactwo polskich lasów, poznać leśnych mieszkańców i dowiedzieć się, jak dbać o środowisko naturalne.

Podczas wystawy uczestnicy mogą zanurzyć się w fascynujący świat przyrody poprzez interaktywne stanowiska edukacyjne. Dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie zaprezentowano rekwizyty związane z leśną florą i fauną, a specjalne instalacje multimedialne przenoszą odwiedzających w sam środek lasu.

Atrakcje wystawy

W przestrzeni Galerii Krakowskiej pojawiło się pięć tematycznych stołów warsztatowych, poświęconych ptakom, owadom, zwierzętom,  grzybom i drzewom. Nie zabrakło również edukacyjnych układanek, tablic dźwiękowych, labiryntów, puzzli czy instalacji takich jak dendrofon „Symfonia Drzew”, który pozwala odkryć niezwykłe dźwięki wydawane przez różne gatunki drzew.

Dzięki ściance fotograficznej z żubrem uczestnicy mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a dla najmłodszych przygotowano strefę rysunkową „Liście z lasu”, w której mogą własnoręcznie odwzorować kształty liści.

Partnerstwo z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia Leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, którzy udostępnili materiały edukacyjne i rekwizyty, pomagając stworzyć autentyczną atmosferę leśnej przygody. Partnerstwo to podkreśla wspólną misję ochrony i promocji polskiej przyrody oraz edukowania społeczeństwa na temat jej znaczenia. Wystawa ma służyć zachęcaniu mieszkańców krakowskiej aglomeracji do częstego kontaktu z naturą, odwiedzania i poznawania lasów, a także korzystania z ich prozdrowotnych właściwości.  Do współpracy zaproszeni zostali również studenci z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, którzy wraz z Leśnikami dzielą się swoją wiedzą w stanowiskach edukacyjnych.

- „Czas na Las” to doskonała okazja, by w środku miasta poczuć bliskość natury i lepiej zrozumieć, jak ważną rolę odgrywa las w naszym ekosystemie. Serdecznie zapraszamy wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych – do odwiedzenia tej unikalnej wystawy – mówi Jarosław Szymczak, Dyrektor Galerii Krakowskiej.

źródło: inf. prasowa
oprac.: red.