Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
czwartek, 20 czerwca 2024
inf. prasowa

Westfield Mokotów we współpracy z dzielnicą Mokotów zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy do udziału w wyjątkowych letnich wydarzeniach. Rozpoczną się one już 22 czerwca od akcji “Aktywnie na Mokotowie”, które dostarczy rozrywki i edukacji, a także pozwoli zadbać o bezpieczeństwo na drodze najmłodszych uczestników. Wydarzenie objął patronatem burmistrz dzielnicy Mokotów, Rafał Miastowski.

Wakacyjne wydarzenia nie tylko zapewniają rozrywkę, lecz także angażują w życie dzielnicy i integrują lokalną społeczność w atmosferze wspólnych wydarzeń. Letnia przygoda w Westfield Mokotów czeka na wszystkich spragnionych aktywności!

Bezpieczeństwo to podstawa dobrej zabawy

22 czerwca startuje akcja „Aktywnie na Mokotowie”, objęta patronatem przez Rafała Miastowskiego, burmistrza dzielnicy Mokotów. To wyjątkowe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do aktywnego spędzenia pierwszego dnia wakacji na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali specjalny tor rowerowy ze znakami drogowymi, które pomogą w doszkoleniu się w zakresie bezpieczeństwa na drodze. O edukację zadba specjalistka - policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Nie zabraknie też gadżetów poprawiających widoczność na drodze oraz lemoniady dla ochłody. Dzięki współpracy z InterSport, będzie można także bezpłatnie skontrolować stan techniczny swoich rowerów.

Tego samego dnia zainaugurowany zostanie kolejny sezon spacerów z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim, varsavianistą znanym w sieci jako PoWarszawsku. Inauguracyjny spacer przyjmie formę przejazdu rowerowego, gdzie uczestnicy zwiedzą mokotowskie parki – od Parku Dreszera, przez Królikarnię, park Arkadia, Morskie Oko, aż do Pola Mokotowskiego. Cała trasa będzie wzbogacona o przystanki i interesujące opowieści, które pozwolą lepiej poznać historię tych miejsc.

– Akcja „Aktywnie na Mokotowie” to kolejny etap naszej bliskiej współpracy z dzielnicą Mokotów. Wierzymy w siłę lokalnej społeczności, dlatego chcemy zaoferować mieszkańcom zarówno trochę letniej rozrywki, jak i edukacji w zakresie bezpieczeństwa, które jest przecież fundamentem udanej zabawy. Dodatkowo, współpraca w ramach spacerów z PoWarszawsku jest spójna z naszą ideą aktywnego spędzania czasu, jak i poznawania historii dzielnicy. A kiedy jest na to lepszy czas jak nie w lecie - podkreśla Izabela Wójcik, dyrektorka centrum handlowego Westfield Mokotów.

Odkrywanie Mokotowa na nowo z PoWarszawsku

Cykliczne spacery z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim zaspokoją oczekiwania wszystkich miłośników dzielnicy – trasy będą pełne interesujących, lokalnych „smaczków”. Pierwszy spacer – w formie przejazdu rowerowego – odbędzie się 22 czerwca w ramach akcji „Aktywnie na Mokotowie”. Jak wygląda plan na kolejne tygodnie?

06.07 – spacer pieszy, godz. 12:00, Park Dreszera

Przejście klimatycznymi uliczkami Mokotowa. Tematem spaceru będzie zbliżająca się 80. rocznica Powstania Warszawskiego.

20.07 – spacer rowerowy, godz. 12:00, Westfield Mokotów

Spacer przez teren Wyścigów Konnych na Ursynów pełen serialowych historii ze słynnymi ursynowskimi muralami w tle.

03.08 – spacer pieszy, godz. 12:00, Westfield Mokotów

Kierunek – Służew. Spacer śladami robotniczego Służewca, nowatorskich osiedli na Służewie, wypełniony historiami Potoku Służewieckiego i dawnych osad wsi Służew. Spacer zakończy się wizytą u kóz w DK Służew. Trasa spaceru jest dostosowana do osób z trudnościami w poruszaniu się.

31.08 – Mokotowska gra miejska, godz. 12:00

Gra będzie polegała na znalezieniu na określonym terenie symboli oraz miejsc historycznych. Rozwiązywane zagadki doprowadzą uczestników do kolejnych punktów. Dla najwytrwalszych przygotowane są nagrody! Więcej szczegółów wkrótce.

21.09 – Dwa przejazdy tramwajowe, godz. 10:00 i 12:00

Na uczestników czekają dwa przejazdy tramwajowe pomiędzy Westfield Mokotów a Westfield Arkadia. Więcej szczegółów już wkrótce.