Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
czwartek, 16 maja 2024
inf. prasowa

Ostatni weekend maja należeć będzie do Manufaktury – kompleks z charakterystycznej, czerwonej cegły będzie wtedy obchodził swoje 18. urodziny! W dorosłość Manu wejdzie w wielkim stylu – nie zabraknie znanych nazwisk i uwielbianych przez łodzian atrakcji. Na plenerowej scenie gwiazdy młodego pokolenia: Julia Żugaj, Tribbs, Chivas, a także coś dla fanów polskiego rocka, Dżem. Przed nami 3 dni super zabawy!

Piątek (24.05), czyli mocne koncertowe brzmienia

Dwa koncertowe dni rozpoczniemy łódzkimi nawiązaniami – o godzinie 17, jako pierwsi na scenę na rynku Manufaktury wkroczą członkowie zespołu Bruklin. Ten rockowy łódzki kwintet da przedsmak mocniejszych brzmień, które łodzianie usłyszą wieczorem. Gitarowe brzmienia połączone z poetyką tekstów, osadzonych mocno w miejskiej tkance, a do tego mocny głos frontmana Bartłomieja Makrockiego, z pewnością przyciągną rzesze fanów. Zespół zagra najlepsze kawałki ze swojego debiutanckiego albumu „Szumopolita”.

O godz. 18:30 scenę przejmie Chivas, młody raper pochodzący z Łodzi. Choć od niedawna na rynku muzycznym, Chivas czyli Krystian Gierakowski, szybko zdobył uznanie i sympatię fanów. Autentyczny, bezkompromisowy i łączący różnorodne style muzyczne, Chivas porwie tłumy! Od 2020 roku tworzy pod skrzydłami wytwórni GUGU i to tam właśnie wydał swój debiutancki album „Nauczyłem się przeklinać”, który odniósł wielki sukces i zajął 4. miejsce na prestiżowej liście OLiS.

Na zakończenie tego wieczoru mamy coś dla fanów klasycznego, polskiego rocka – Dżem w nowej odsłonie. Kultowy i ukochany przez całe pokolenia zespół pojawi się… z nowym wokalistą. Za mikrofonem występować będzie Sebastian Riedel, syn zmarłego 20 lat temu wokalisty Ryszarda Riedla. Zaliczany do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej, Dżem da koncert pełen najlepszych brzmień – usłyszycie m.in. „Sen o Victorii”, „List do M.”, „Czerwony jak cegła” czy „Whiskey”.

Dla fanów teatru specjalną premierę przygotował Teatr Mały w Manufakturze – tam, o godz. 19.15 obejrzycie premierę spektaklu „Napis” Gerarda Sibleyras’a. to krotochwilny tekst z lekkim odcieniem i wydźwiękiem społecznej narracji. Autor wnikliwie penetruje życie współczesnych Europejczyków z dozą komediowego zacięcia i lekkim surrealizmem. Swoje ślady autor  mógł nieco zaczerpnąć z naszej polskiej „Moralności Pani Dulskiej” i wielu polskich twórców znalazło w tym tekście zbliżone społeczne konwencje, realizując już wielokrotnie ten prawie klasyczny tekst. Pukamy do zwykłych mieszkań i z powodu prowokacji znajdujemy tematy do społecznych rozważań nad ludzkim losem zasklepionych z sobą małżeństw i ich zaściankowe penetracje. Jednak zawsze musi się znaleźć ktoś, kto zada niestosowane pytania.  Dokąd naszych bohaterów zaprowadzi wnikliwość i dogłębność? Kto wygra, a kto przegra? A może to tylko potrzeba szukania odpowiedzi i zwyczajnej, ludzkiej sprawiedliwości? Tego dowiecie się na deskach Teatru Małego!

Sobota (25.05) cała dla młodych

18-ka rządzi się swoimi prawami – na scenie Manu nie zabraknie młodych, znanych nazwisk. Wieczorną imprezę rozpoczniemy od bifora w prawdziwie latynoskim stylu. Agustin Egurrola i jego tancerze z grupy VOLT zabiorą Was w taneczno-muzyczną podróż na Kubę! Latino show, energia, uśmiech i autentyczna kubańska muzyka na żywo rozgrzeją Was przed koncertami.

O godzinie 19 mamy nie lada gratkę dla Żugajek! Pierwszy łódzki plenerowy koncert da Julia Żugaj, jedna z czołowych postaci polskiego Internetu. Influencerka i wokalistka, związana niegdyś z Team’em X, od dwóch lat tworzy własną muzykę w wytwórni Unity Records, z którą wydała minialbum „Miłostki” – ten dotarł do 1. miejsca listy sprzedaży OLiS. Na początku 2023 roku epka uzyskała z kolei status złotej płyty. Na koncercie w Manufakturze usłyszycie jej „Wiosenny Bez”, „Miłostki” czy „Nie sądzę”.

O 20.30 wejdziemy w prawdziwie klubowe brzmienia, a to za sprawą Tribbsa – dwukrotnie nominowanego do prestiżowej nagrody Fryderyka, młodego producenta, kompozytora i dj-a, który szturmem podbija polską scenę muzyczną. Tribbs rozpoczął karierę od pisania i produkcji utworów dla polskich i zagranicznych artystów, takich jak Margaret, Lanberry, Duncan Laurence i Oliver Heldens. Od 2020 artysta skupia się na solowej karierze. Przełomowym momentem okazały się covery hitów „Bal Wszystkich Świętych” i „Ostatni Raz Zatańczysz Ze Mną”. W ciągu ostatnich dwóch lat zagrał ponad 100 koncertów w całym kraju – od Opery Leśnej w Sopocie do PGE Narodowego – teraz przyszedł czas na Łódź!

Wszystkie koncerty odbywają się w ramach letniej trasy z Radiem Zet.

Niedziela (26.06) z operową gwiazdą

Nieco starsza publiczność też znajdzie coś dla siebie – fani kultury wysokiej będą mogli wziąć udział w nietuzinkowym koncercie z udziałem gwiazd: primadonny Joanny Woś i światowej sławy tenora, Xabiera Anduagi. Pod batutą Rafała Janiaka, z udziałem Orkiestry Teatru Wielkiego, odbędzie się koncert z włoskim repertuarem.

Xabier Anduaga, to po Placido Domingo i José Carrerasie (ich także w Polsce gościliśmy), kolejny hiszpański tenor, który talentem wokalnym zachwyca światową publiczność. W swojej karierze artystycznej zdobył już wiele prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix w konkursie Montserrat Caballé w 2018 r., Nagrodę Fundacji Jaume Aragall - za najlepszy występ operowy w 2017 r. Jego głos zachwyca słuchaczy na całym świecie, a recenzenci  podkreślają wyjątkowe interpretacje aktorskie oraz pełne ekspresji i emocji popisy wokalne.

W tym dniu na scenie wystąpią dwie gwiazdy, gdyż hiszpańskiemu Artyście towarzyszyć będzie Primadonna Teatru Wielkego, Joanna Woś, której przedstawiać łódzkiej (i nie tylko!) publiczności nie trzeba. Artystka od wielu lat króluje na scenie w sopranowych partiach bel canta, równie znakomicie odnajdując się w repertuarze współczesnym, jak i kameralnym.  Nie mamy żadnych wątpliwości, że to wyjątkowe muzyczno-wokalne spotkanie będzie wspaniałą okazją, by posłuchać  lubianych przebojów operowych - w iście mistrzowskiej interpretacji godnej wielkich poprzedników. Całość spotkania z operowymi (i nie tylko!) przebojami poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Rafał Janiak.

Konkursowy tort i przejażdżka Mustangiem

W trakcie weekendu (24-26.05) w rotundzie galerii handlowej będzie okazja, by zgarnąć super nagrody. W sobotę godzinach na stoisku konkursowym zostanie ustawiony ogromny tort z setkami małych prezentów, a część z nich będzie odpowiednio oznakowana. Zadaniem uczestnika będzie znalezienie oznakowanego prezentu, oznaczającego nagrodę. W ramach konkursu do wygrania ponad 100 nagród, w tym nagrody ufundowane przez najemców Manufaktury – kosmetyki, vouchery zakupowe, akcesoria, a także nagrody specjalne: urodzinowe koszulki zaprojektowane przez Gouda Works, a także ekskluzywna torebka od Patrizia Pepe o wartości ponad 1 500 zł!

Dla fanów motoryzacji nie lada gratka – Fundacja Fun and Drive oferuje wyjątkowy urodzinowy prezent – w ramach konkursu można wygrać Mustanga Mach 1 V8 na 18 dni – kto nie chciałby zostać właścicielem takiej bryki, chociaż na chwilę? Aby wziąć udział w konkursie należy wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę Fundacji: Skarbonka Pomagacza - Mustang Mach 1 V8 na 18 dni - Urodziny Manufaktury Łódź | Siepomaga.pl i napisac w komentarzu pod wpłatą, dlaczego to właśnie Ty powinieneś zgarnąć tę wyjątkową brykę.

Dodatkowo, organizator wybierze 3 komentarze, które zgarną przejazd dookoła kompleksu, a kolejne 3 karnety No Limit na symulatory jazdy Fundacji, które znajdują się w galerii handlowej Manufaktury. Dołączcie do zabawy i zostańcie (tymczasowym) właścicielem Mustanga!

Przez cały urodzinowy weekend nie zabraknie też lubianych przez łodzian atrakcji dostarczających mnóstwa adrenaliny – skoków na bungee, zjazdów tyrolką i podniebnych wycieczek na diabelskim młynie!