Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 08 maja 2024
newseri

Port Łódź, mając na uwadze dobro i komfort wszystkich swoich klientów, z radością ogłasza wprowadzenie innowacyjnego projektu “Ciszej”. Projekt ten został stworzony, aby wspierać osoby, dla których zakupy w dynamicznym środowisku centrum handlowego mogą stanowić wyzwanie. Do dyspozycji odwiedzających są wyciszające słuchawki oraz Strefa Ciszy. Projekt „Ciszej” jest realizowany we współpracy z Fundacją AutismTeam.

Zakupy w ciszy i spokoju

W ramach nowego projektu Port Łódź udostępnia swoim klientom słuchawki wyciszające, które można wypożyczyć bezpłatnie przy głównym wejściu do centrum, w Punkcie Informacyjnym. Słuchawki, dostępne w wersjach dla dzieci i dorosłych, pozwolą zrobić spokojne zakupy przy minimalizacji zewnętrznych bodźców. Proces wypożyczenia jest prosty i wygodny – wystarczy zdjąć słuchawki z wieszaka, nałożyć jednorazowe osłonki i cieszyć się zakupami w ciszy. Po zakończeniu wizyty, należy zdjąć ochronny materiał, nauszniki zdezynfekować i odwiesić słuchawki dla kolejnych użytkowników.

Oaza spokoju w centrum handlowym

Strefa Ciszy, zlokalizowana w Sali Ruda Pabianicka, to wyjątkowe miejsce, które stanowi enklawę spokoju w sercu tętniącego życiem centrum handlowego. Przestrzeń ta oferuje odizolowanie od zgiełku i pośpiechu, dając możliwość odetchnięcia w ciszy. Wyposażona w komfortowe fotele akustyczne i pufy sako, strefa ta zapewnia warunki do regeneracji sił. Przestrzeń ta została dodatkowo wzbogacona o indywidualne miejsca odpoczynku,. Delikatne, przyciemnione oświetlenie oraz naturalne światło dzienne tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi.

Strefa jest dostępna dla każdego, kto poszukuje chwili wytchnienia, w tym dla osób neuroatypowych i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Dostępna jest w godzinach otwarcia Portu Łódź. Pamiętać należy, że strefa ta nie jest miejscem do rozmów, zabawy dla dzieci czy przechowywania bagażu, lecz azylem, w którym można na chwilę zatrzymać się i odpocząć w ciszy i spokoju.

Neuroróżnorodność – różnorodność w funkcjonowaniu mózgu

Projekt “Ciszej” wpisuje się w szersze zrozumienie neuroróżnorodności, czyli różnorodności w funkcjonowaniu mózgu i sposobie przetwarzania informacji. Neuroróżnorodność obejmuje szeroki zakres różnic w myśleniu, percepcji, zachowaniach i reakcjach emocjonalnych, co autorzy projektu uznają za ważny aspekt w tworzeniu przestrzeni przyjaznej dla wszystkich klientów.

Port Łódź jest zaangażowany w tworzenie miejsca, które jest dostępne i komfortowe dla wszystkich. Projekt “Ciszej” to kolejny krok w realizacji tej misji. Łódzkie centrum zaprasza do skorzystania z nowych rozwiązań i doświadczenia zakupów w atmosferze spokoju i komfortu.

źródło: Newseria
oprac.: red.