Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 05 kwietnia 2024
inf. prasowa

Centrum Handlowe Osowa, znane w Trójmieście z cyklicznie organizowanych wystaw fotograficznych czy malarskich, ma nowego najemcę kulturalnego. 4 kwietnia w galerii została otwarta pracownia artystyczna Chyżawski ARTSTUDIO. Nowatorska koncepcja zakłada tworzenie obrazów na oczach gości. W nowym lokalu planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz wystawy prac artysty.

W czwartek, 4 kwietnia, w gdańskim CH Osowa zostały otwarte drzwi pracowni artystycznej Chyżawski ARTSTUDIO. Do dyspozycji klientów oddano lokal o powierzchni 70 m², który jest miejscem skierowanym do osób zainteresowanych sztuką.

W pracowni można zamówić i kupić obrazy autorstwa Denisa Chyżawskiego. Według nowatorskiej koncepcji jest to miejsce otwarte, w którym goście mogą zobaczyć na żywo, jak powstają dzieła. W studio planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz organizowanie wystaw prac własnych artysty.

Nowy punkt kulturalny mieści się w lokalu, który dotychczas pełnił funkcję własnej galerii sztuki CH Osowa. Od 2017 roku centrum prowadziło cykl regularnych wystaw, prezentując mieszkańcom Trójmiasta twórczość lokalnych artystów. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń posiada warunki, które umożliwiają odpowiednie eksponowanie prac.

- Obok nieustannego rozwoju oferty handlowej w CH Osowa, skupiamy się również na tworzeniu pakietu różnorodnych propozycji kulturalno-rozrywkowych dla lokalnej społeczności. Jest to konsekwentnie realizowana przez nas strategia, a powitanie nowego najemcy artystycznego jest dla nas ważnym krokiem na tej ścieżce. Mieszkańcy Trójmiasta zdążyli już poznać CH Osowa jako miejsce otwarte na sztukę, w którym mają okazję wartościowo spędzać czas. Zależy nam, żeby ten kierunek zachować i dalej rozwijać – mówi Agata Stańkowska, Head of Leasing Sierra Balmain.

Denis Chyżawski swoje portfolio rozwija od kilkunastu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego prace zdobią budynki, mieszkania oraz lokale. Artysta zrealizował m.in. projekt "Bez szkicu" w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska w 2022 roku. Mural jego autorstwa "Historia w morzu rozpoczęta..." w porcie we Władysławowie został wpisany do Księgi rekordów Polski w 2020 roku. Zdobył tytuł „Bachelor of Art" na NTUU KPI w 2009 oraz "Magister Sztuki" na ASP w Gdańsku w 2023 roku za dyplom "Przenikliwość". Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wejherowie, Łodzi, Lesznie, Gorajcu, a także za granicą - w Niemczech, Czechach i Ukrainie.