Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
poniedziałek, 11 marca 2024
inf. prasowa

Nowoczesny park handlowy Rock Park Przeworsk, którego uroczyste otwarcie nastąpiło z początkiem lutego br., po miesiącu funkcjonowania pozyskał nowego właściciela. Transakcja odbyła się pomiędzy RockCapital. a spółką ME Invest, należącą do TERG S.A., właściciela sieci Media Expert. Avison Young reprezentował sprzedającego w procesie transakcyjnym.

Otwarty w lutym bieżącego roku park handlowy Rock Park Przeworsk (woj. podkarpackie) to kolejna inwestycja RockCapital., firmy z polskim kapitałem wyspecjalizowanej w komercjalizacji, budowaniu i sprzedaży nowoczesnych parków handlowych.

- Park handlowy w Przeworsku to dla nas ważna inwestycja, która poszerza nasze dotychczasowe portfolio. Jesteśmy inwestorem wielu projektów na terenie całej Polski w segmencie obiektów handlowych, nasza strategia zakłada pozyskiwanie dominujących obiektów w regionie i skomercjalizowanych na najwyższym poziomie, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup parku handlowego w Przeworsku, nad którym niebawem zawiśnie szyld Aura Park - podkreśla Karol Bielecki, pełnomocnik Spółki ME Invest.

Rock Park Przeworsk, zlokalizowany u zbiegu ulic Dworcowej i Dynowskiej, jest pierwszym i jedynym nowoczesnym parkiem handlowym w regionie, obsługującym 44 000 mieszkańców. Operatorem spożywczym jest sieć sklepów Biedronka, a cała powierzchnia obiektu to blisko 6 800 mkw. powierzchni najmu. W gronie najemców znajdują się znane i lubiane marki, takie jak Sinsay, CCC, Pepco, Dealz, Tedi, KIK, Kaes, Martes Sport, Media Expert, czy Orange. Dogodnie zlokalizowany zaledwie 5 minut spacerem od Dworca PKP Rock Park oferuje udogodnienia, takie jak stacja ładowania samochodów elektrycznych, duży parking na 170 miejsc parkingowych oraz przyległą myjnię samochodową - co stanowi dodatkową korzyść dla klientów. Dzięki starannie dobranym tenant-mix oraz optymalnemu zaprojektowaniu przestrzeni klienci w wygodny sposób mogą w jednym miejscu kupić wszelkie niezbędne produkty.

- Park handlowy w Przeworsku to odpowiedź na zakupowe potrzeby lokalnych mieszkańców całego regionu, jest to nowoczesny kompleks handlowo-usługowy z ciekawą i zróżnicowaną ofertą. Aby obiekt mógł z powodzeniem funkcjonować w długim terminie kluczowy jest odpowiedni dobór najemców, których oferta będzie się uzupełniać i wspólnie napędzać, dlatego w procesie komercjalizacji zawsze zwracamy na to szczególną uwagę - mówi Justyna Kojak, Dyrektor ds. komercjalizacji. - Zgodnie z modelem biznesowym RockCapital komercjalizuje, buduje, a następnie sprzedaje Rock Parki i obecna transakcja jest integralną częścią długoplanowej strategii działania. Cieszy nas fakt, że nasz Park w Przeworsku pozyskał nowego właściciela w tak szybkim czasie, co stanowi dla nas potwierdzenie świetnie wykonanej pracy przy komercjalizacji i przygotowaniu całego obiektu - dodaje Michał Osadczuk, Prezes Zarządu RockCapital.

- Sektor parków handlowych niezmiennie stanowi wiarygodną i bezpieczną opcję inwestycyjną - komentuje Artur Czuba, Associate Director, Investment w Avison Young. W 2023 roku parki handlowe i obiekty typu convenience stanowiły 56% całkowitego wolumenu inwestycji w nieruchomości handlowe, co przekłada się na 13 z 27 transakcji, przyciągając do Polski 2 nowych inwestorów. W tym roku spodziewamy się kontynuacji zainteresowania parkami handlowymi. Od początku 2024 roku byliśmy już świadkami 2 transakcji tego typu obiektami; w każdej z nich pośredniczył Avison Young.

Obecnie największym wyzwaniem w segmencie parków handlowych jest zabezpieczenie wysokiej klasy projektu w cenie, która zadowoli obie strony. Rock Park w Przeworsku zdecydowanie jest takim aktywem.

źródło: materiał prasowy
oprac.: red.