Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
czwartek, 22 lutego 2024
inf. prasowa

Koniec roku 2023 i początek roku 2024 to w przypadku Galerii Wileńskiej czas organizacji różnych wydarzeń wspierających zarówno lokalne społeczności, jak i ogólnopolskie inicjatywy, które odzwierciedlają stosowaną przez centrum zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu. W ostatnim czasie Galeria Wileńska wspomogła Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”, schronisko dla zwierząt w Celestynowie oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

– Zaangażowanie w inicjatywy społeczne, zarówno o zasięgu regionalnym, jak i ogólnokrajowym, wpisuje się w działalność Galerii Wileńskiej od początku jej funkcjonowania. Chętnie organizujemy wydarzenia na rzecz lokalnych społeczności czy zwierząt. Każda z takich akcji, jak np. wsparcie ośrodka „Etezja”, ma dla nas ogromne znaczenie. Jesteśmy bardzo podbudowani i pozytywnie zaskoczeni efektami inicjatyw, które miały ostatnio miejsce w naszym centrum. Sztab „Warszawskie Goldeny na WOŚP” zebrał w tym roku w Galerii Wileńskiej rekordową kwotę 49 440, 33 zł! Bardzo dużym zaufaniem obdarzyli nas także klienci podczas zbiórki dla schroniska w Celestynowie, przekazując stacjonarnie ponad 400 kilogramów różnego rodzaju karmy. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tych inicjatyw! – mówi Marta Chojnacka, dyrektor centrum handlowego Galeria Wileńska.

Świąteczne wsparcie dla kobiet z dziećmi i kobiet w ciąży

W grudniu w Galerii Wileńskiej odbyło się wydarzenie, którego celem była pomoc dla Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”. W ramach akcji – w którą włączyli się między innymi najemcy centrum, jak Deichmann i Świat Książki – przygotowano paczki z prezentami dla osób przebywających w ośrodku. Łącznie przekazano 30 książek, około 30 par butów dla starszej młodzieży i matek oraz 4 duże paczki ze słodyczami i artykułami plastycznymi, dzięki czemu każde dziecko w ośrodku mogło cieszyć się z upominku pod choinką.

Zbiórka dla schroniska w Celestynowie

W dniach 8-17 stycznia w Galerii Wileńskiej zorganizowano zbiórkę dla schroniska dla zwierząt w Celestynowie. W akcji można było wziąć udział na kilka sposobów: poprzez przyniesienie artykułów dla zwierzaków bezpośrednio do centrum handlowego, bądź zaangażowanie się w aktywację online na mediach społecznościowych – za każde wstawione w komentarzu pod odpowiednim postem zdjęcie pupila lub oznaczenie obiektu w relacji na Instagramie centrum przekazywało na akcję kilogram karmy.

W trakcie wydarzenia na rzecz zwierzaków w potrzebie zebrano 407,4 kg karmy suchej, mokrej i innego rodzaju artykułów żywieniowych dla psów i kotów. Klienci przekazali także 26 sztuk różnego rodzaju przedmiotów, z których będą mogli skorzystać podopieczni schroniska – koce, zabawki i obroże. Z kolei dzięki aktywności użytkowników w mediach społecznościowych Galeria Wileńska przekaże do schroniska w Celestynowie 204 kilogramy karmy dla zwierząt. Oznacza to, że łącznie w trakcie akcji zebrano 611,4 kilogramów pożywienia dla zwierząt!

Galeria Wileńska gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Centrum jak co roku aktywnie zaangażowało się także we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Galeria Wileńska nawiązała współpracę ze sztabem WOŚP z Czosnowa oraz sztabem Warszawskie Goldeny na WOŚP z czworonożnymi pomocnikami rasy Golden Retriever, który zgłosił do kwestowania 17 osób. Dzięki wsparciu klientów centrum handlowe zebrało na ,,Płuca po pandemii” w ramach 32. Finału WOŚP rekordową kwotę aż 49 440,33 zł!

O wszystkich nadchodzących wydarzeniach i inicjatywach centrum handlowe będzie informować na swoich profilach Social Media oraz za pośrednictwem strony internetowej.