Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 20 lutego 2024
inf. prasowa

Centrum Janki konsekwentnie zmierza w stronę wielofunkcyjności. Obok stale rozwijanej oferty handlowej i projektów skierowanych do wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi, w grudniu 2023 roku w centrum otwarta została strefa coworkingowa Przestrzeń dla Biznesu.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Centrum Janki powiększyło się o nową multisensoryczną strefę zabaw Jankowa Polana opartą na motywie makroświata natury, przyrodniczy wewnętrzny plac zabaw, przestrzeń warsztatową Leśne Liliputkowo, komiksową Insta Przestrzeń oraz eko strefę Przestrzeń dla Klimatu. W tej ostatniej połączone siły sztucznej inteligencji i nowoczesnego przetwarzania danych służą edukacji i promocji świadomego, ekologicznego stylu życia.

Kolejnym rozwiązaniem odpowiadającym na zmieniające się potrzeby klientów centrum jest otwarta w grudniu strefa coworkingowa – Przestrzeń dla Biznesu.

– Od czasu pandemii praca biurowa przeszła duże zmiany. Pracownicy mogą dziś swobodniej korzystać z pracy hybrydowej i płynnego przemieszczania się między różnymi przestrzeniami nie tylko w biurze, ale także poza nim. Połączenie w jednym miejscu strefy do kreatywnej pracy grupowej, przestrzeni pracy indywidualnej, miejsca odpoczynku i regeneracji to dziś naturalne wymogi nowoczesnego biura. Równie ważną rolę odgrywa bliskość sklepów, kawiarni, restauracji, punktów usługowych, rozrywki czy przestrzeni społecznych i zieleni, które mogą funkcjonować jako przedłużenie miejsca pracy i tworzyć z nim nowy ekosystem. Nasza Przestrzeń dla Biznesu jest wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom, szczególnie w przypadku realizujących się zawodowo członków młodego pokolenia, dla których elastyczne godziny i możliwość pracy zdalnej są dziś absolutnym must have – mówi Marta Grabska, Asset Manager, Cromwell Property Group.

Strefa coworkingowa w Centrum Janki zajmuje 150 mkw. przeznaczonych na elastyczną i funkcjonalną przestrzeń sprzyjającą efektywnej pracy zespołowej i indywidualnej, która stanowi również strefę odpoczynku i relaksu. Stanowisko do pracy zespołowej obejmuje między innymi duży, wysoki stół z hokerami, przy którym może pracować 6 do 8 osób. Dla tych, którzy do pracy potrzebują ciszy i skupienia, przygotowane zostały pojedyncze stoliki z siedziskami oraz biurka wyposażone w osłony akustyczne. Izolujące dźwięk panele, budka do rozmów telefonicznych i kabina akustyczna ze stołem i dwiema wygodnymi kanapami dla 4 osób oraz dodatkowa wieża pochłaniająca dźwięk, zapewniają także komfortowe warunki do rozmów biznesowych i spotkań w szerszym gronie. Uzupełnieniem części biurowej jest przytulna strefa chillout z wygodnymi kanapami i pufami oraz przestrzeń relaksu z zestawem gier służących integracji i rozładowaniu stresu w przerwie od pracy. Nie zapomniano także o gościach, którzy zechcą odpocząć podczas wizyty w Centrum Janki – wygodne fotele i stoliki pozwalają w spokoju wypić kawę i odpocząć w przerwie między kolejnymi zakupami lub skorzystaniem z innych atrakcji. Do dyspozycji klientów są także zamykane, szyfrowane szafki do przechowywania cennych przedmiotów. Przestrzeń dla Biznesu jest dostępna bezpłatnie w godzinach pracy centrum.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki temu rozwiązaniu wiele osób znajdzie w Centrum Janki komfortową przestrzeń do pracy, ale także unikalne doświadczenia, dzięki którym stanie się ona atrakcyjnym miejscem docelowym, a praca nie tylko obowiązkiem – dodaje Marta Grabska.