Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 26 stycznia 2024
xx

Centra i parki handlowe poza funkcją stricte handlową stały się miejscem spotkań, spędzania czasu, korzystania z gastronomii i rozrywki zarówno dla mieszkańców dużych aglomeracji, jak i mniejszych społeczności lokalnych. Istotną częścią ich działalności jest także zaangażowanie społeczne. Współtworzą i aktywnie wspierają inicjatywny ważne dla lokalnych społeczności. Jedną z nich są kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już ponad 30 lat jednoczy Polaków we wspólnym święcie pomagania. 32. finał, poświęcony jest zbiórce na sprzęt dla oddziałów pulmonologicznych. Bardzo się cieszę, że tradycyjnie, w wydarzenie aktywnie zaangażowały się centra i parki handlowe. Zachęcam do udziału w ich akcjach, zwłaszcza, że wybór ciekawych inicjatyw jest bardzo duży – mówi Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Tegoroczny finał WOŚP można wesprzeć w centrach i parkach handlowych na wiele sposobów. Zaprezentowane poniżej przykłady tylko w niewielkim stopniu przedstawiają różnorodność akcji, które będą wspierały WOŚP w podczas 32. finału akcji.

• Atrium Targówek w Warszawie, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu oraz Felicity Lublin – m.in. te centra handlowe połączą w tym roku siły i wspólnie angażują się w ogólnopolską próbę bicia rekordu Polski w wiosłowaniu.

• Elektrownia Powiśle, Warszawa – galeria wystawiła na aukcje WOŚP unikalne bombki w kształcie fasady swojego budynku.

• Galeria Młociny, Warszawa – na odwiedzających czekają tu m.in. bieżnie i rowerki – im więcej przejechanych kilometrów, tym więcej pieniędzy trafi do WOŚP. Za każdy przebiegnięty lub przejechany kilometr Galeria Młociny przekaże złotówkę dla fundacji, będzie można również wziąć udział w turnieju kręgli.

• Wola Park, Warszawa – przygotowała aukcje prac przygotowanych przez członków Klubu Szydełka oraz koncerty w Ogrodach Ulricha.

• Galeria Olimpia, Bełchatów – zachęca do udziału w rodzinnym ustanawianiu rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Kulminacyjnym punktem będzie pokaz światełka do nieba!

• Galeria Solna, Inowrocław – tu chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu pierwszej pomocy, a ratownicy będą zbierać datki do puszek. Ponadto centrum przekazało na miejski finał karty podarunkowe.

• Galeria Echo, Kielce – odbędą się tu liczne pokazy artystyczne, w tym pokaz taneczny, a WOPR pokaże, jak udzielać pierwszej pomocy.

źródło: Polska Rada Centrów Handlowych