Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 12 stycznia 2024
newseria

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami, a w największym sztabie Orkiestry w mieście, w Manufakturze, prace idą pełną parą. Wieloletnia tradycja wspólnego grania zobowiązuje – w ostatni weekend stycznia Rynek Włókniarek Łódzkich zapełni się uśmiechniętymi wolontariuszami i mnóstwem atrakcji, a na plenerowej scenie pojawi się zagraniczna gwiazda – belgijski piosenkarz pop, Danzel.

32. finał WOŚP

27-28.01, Manufaktura

Tegoroczny finał zagra pod hasłem „Płuca po pandemii”, a środki zebrane pod czas akcji będą dedykowane zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja ma w planach zakup urządzeń m.in. dla diagnostyki obrazowej (np. rezonansów magnetycznych i aparatów usg), diagnostyki czynnościowej, endoskopowe, a także rehabilitacji i torakochirurgii.

Jak co roku, finał Orkiestry w Manufakturze będzie trwał przez cały weekend. Wśród mnóstwa atrakcji trzeba wymienić tegoroczny wielki powrót jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zapraszają na ściankę wspinaczkową, tyrolkę, stanowisko nurków, ratowników medycznych i ratowników z psami pracującymi. Swoje wsparcie okażą też łódzcy motocykliści z klubów Brotherhood MCBorn To RideBorutaBerserkersiDark SquadronBlue Rangers i Number One Club. Na terenie galerii handlowej będzie można odwiedzić stanowiska z drukarkami 3D, które co roku cieszą się dużą popularnością, drukując m.in. wośpowe serduszka i inne gadżety. W galerii spotkacie także studentów Politechniki Łódzkiej z Solar Team i Iron Warriors Team z ich kosmicznymi pojazdami, a także cosplayerów w przebraniach znanych z kultowych filmów i serii sci-fi. Nie zabraknie także znanych łódzkich firm, m.in. BioGen, który powróci z wystawą wylicytowanych przez siebie serduszeksamochodami rajdowymi i gośćmi specjalnymi: Krzysztofem Hołowczycem, kierowcą rajdowym, Maciejem Wisławskim i Łukaszem Kurzeją. Poza tym także uwielbiane przez łodzian Złote Serce, tworzone przez grosiki wrzucane do wyjątkowej akcji Studenckiego Koła Naukowego SKN Inwestor i oczywiście tworzona przez cały finał na żywo, rzeźba wośpowego serca z lodu.

Dla najmłodszych masa atrakcji: fotobudkaanimacje pod okiem Łódzkich Skrzatów i Mandorii, pokazy tancerzy Egurrola Dance Studio, a wreszcie także IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia. Tam chętni skorzystają też z pomiaru ciśnienia i glikemii, pomiaru składu ciała, porad dietetycznych i dotyczących higieny dobrego snu.

Na rynku Manufaktury również nie zabraknie atrakcji. Przez cały weekend fani motoryzacji mogą wspierać Orkiestrę przejazdami charytatywnymi z Fundacją Fun&Drive – czekają na Was bryki z najwyższej półki! W niedzielę na rynku będzie można też spotkać się ze strażakami z PSP i OSP z Łodzi i okolic, którzy zaprezentują wozy bojowe, pokazy gaszenia oleju, cięcia wraku czy wznosów w koszu. Nie zabraknie też militariów – w Manufakturze zobaczycie wojskowe motocykle z czasów II wojny światowej, halftrucka, amerykańskie wozy bojowe, a także zrekonstruowaną kuchnię polową i pokazy sprzętu wojskowego. Z kolei sokolnicy pojawią z majestatycznymi ptakami drapieżnymi i opowiedzą o ich specyficznej i wymagającej tresurze. Poza tym, dużo adrenaliny na stoisku strzelnicy ASG, Rivala z podnośnikiem koszowym. Z kolei w siłowni Saturn Fitness w orkiestrową niedzielę swój wielki finał będzie miał też 48-godzinny maraton z udziałem Marcina Józefaciuka, znanego łodzianina-sportowca, nauczyciela, a od niedawna także posła na Sejm.

W działania na rzecz Orkiestry włączą się też właściciele popularnych niegdyś maluchów, czyli fiatów 126p – 32 barwne kaszlaki zaparkują na rynku  na 32. finał Orkiestry. To nie koniec atrakcji motoryzacyjnych – wypatrujcie też samochodów retro, zabytkowych, offroadowych, a nawet… kombajnu Bizon!

Podczas finału WOŚP nie może też zabraknąć energetycznej, rozgrzewającej serca muzyki! Na plenerowej scenie rynku Manufaktury pojawią się gwiazdy nie tylko łódzkie, ale też światowe. O godz. 15:30 muzyczne wsparcie Orkiestrze okaże sam Danzel, belgijski piosenkarz znany z hitu „Pump It” czy „You Spin Me Round”. Po tak gorącym rozpoczęciu scenę przejmą rodzime zespoły: Heima, Mona Polaski, Brooklin, Samokhin Band, a na zakończenie wystąpi emanujący dobrą energią i humorem, Nick Sinclair.