Menu główne
Handlowiec 03/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 12 lipca 2023
xx

Już 16 lipca CH Osowa organizuje nowe wydarzenie kulturalne. Wystawa fotografii pt. „Północ” autorstwa Zbigniewa Czerwińskiego, przeniesie widzów nad norweskie fiordy i na skaliste wybrzeża, ukazując surowe piękno natury.

Odwiedzający CH Osowa będą mogli już po raz czwarty w tym roku podziwiać wystawę fotograficzną. Tym razem będzie ona efektem zamiłowania do podróży i artystycznego spojrzenia Zbigniewa Czerwińskiego na krajobrazy Norwegii. „Północ” to zbiór fotografii przedstawiających niezwykłe miejsca, których nie przecinają utarte, turystyczne szlaki. Przedstawione widoki pozwalają przyjrzeć się pięknu norweskiej przyrody występującej na terenach nienaruszonych jeszcze działaniami człowieka. Jak podkreśla autor wystawy, tajemnicze, pokryte mgłą wzgórza, malownicze fiordy i kamieniste wybrzeża ujęte w artystycznych kadrach, mogą wzbudzać skrajne emocje w odbiorcach – od zachwytu, po niepokój.

„Północ to nostalgia połączona z niewytłumaczalnym napięciem. Przenikliwa surowość odbierana wszystkimi zmysłami przechodzi w czujność dzikiego zwierzęcia przemierzającego skaliste brzegi fiordów. Wiatr, deszcz i mgła otulają każdy ożywiony i nieożywiony składnik tej scenerii. Choć ten rejon świata uchodzi za niegościnny i nieprzyjazny, Północ z niczym i nikim nie walczy” – tak opisuje swoje emocje związane z Norwegią Zbigniew Czerwiński, autor zdjęć.

Kolejna wystawa zdjęć w CH Osowa pozwoli klientom galerii spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy, docenić wartość sztuki fotograficznej i zobaczyć z bliska odległe, północne krajobrazy.

„Fotografia ma moc przekazywania emocji, opowiadania historii oraz wpływania na nasze postrzeganie świata. Za każdym razem prezentując wartościowe prace utalentowanych artystów bardzo cieszymy się, że w naszej galerii sztuki każdy ma możliwość doświadczać tych wrażeń i siły płynącej z fotografii”– mówi Lech Polański, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Wystawa „Północ” w CH Osowa potrwa od 16 lipca do 31 sierpnia, a obejrzeć ją można będzie bezpłatnie w godzinach otwarcia galerii.