Menu główne
Handlowiec 03/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 07 lipca 2023
newseria

Choć lato dopiero się rozkręca, to program lipcowych wydarzeń na dACH! Dominikańska pęka w szwach od atrakcji i niespodzianek! Ta wyjątkowa przestrzeń oferuje więcej niż może nam się wydawać. dACH! Dominikańska to obowiązkowe miejsce na kulturalno-rozrywkowej mapie miasta! Na wrocławian i turystów czeka dobra muzyka, strefa chilloutu, leżaki, orzeźwiające napoje i panorama Wrocławia z pięknymi widokami zachodzącego słońca. Jeśli chcesz być z kulturą i rozrywką na bieżąco, koniecznie musisz tam być!

Wydarzenia odbywające się w ramach dACH!u Dominikańska mają już swoich wiernych fanów, ale wciąż zarażają dobrą atmosferą przyciągając nowych gości. Podobnie będzie w lipcu. Sprawdźcie, co można robić w wolnym czasie, a na co warto wybrać się wieczorem ze znajomymi.

Muzyka i chillout pod gwiazdami

W nocne życie Wrocławia wpisują się koncerty na żywo organizowane na dACH!u Dominikańska. Pod względem różnorodności imprez muzycznych ten miesiąc wygląda równie imponująco, co poprzednie. W każdym tygodniu lipca na scenie będzie można usłyszeć znane osobistości prezentujące różne gatunki – Paulinę Gołębiewską (7 lipca), Annę Nguyen (14 lipca), Olę Turoń (21 lipca) i wiele innych muzycznych niespodzianek. Natomiast 18 lipca chętnych wrażeń i spragnionych muzycznych emocji nie ominie wyjątkowy koncert czołowych wrocławskich bluesmanów Blues Squad. Koncert poprowadzi Zbyszek “Zbylu” Nowak doskonale znany m.in. z The Crackers. Towarzyszyć mu będą Andrzej Stagraczyński na basie, Piotr Świętoniowski na instrumentach klawiszowych i Michał Bednarz na perkusji. Z kolei fanów jazzowych brzmień ucieszą koncerty w ramach Vertigo Summer Jazz Festival – występ grupy Feel Good Quartet (12 lipca), kwintetu jazzowego EABS czyli Electro-Acoustic Beat Sessions (29 lipca) i recital Henryka Miśkiewicza wraz z kwartetem, którzy przeprowadzą słuchaczy Ścieżkami Muzyki Filmowej (30 lipca).

Muzyki nie zabraknie także w weekendy. W sobotni wieczór (8 lipca) trójka DJ-ów za sprawą Silent Disco przeniesie słuchaczy do świata muzyki prezentując im różne, wpadające w ucho brzmienia. Natomiast w dwie kolejne soboty (15 i 22 lipca ) zagrają znani klubowi DJ-je - za tydzień fanom DJ setów zaprezentuje się grupa Groove Syndrome, a tydzień później wystąpi DJ Duch serwując hity lat 80 i 90. DJ-skie sety zabrzmią też w środę 19 lipca - Projekt Olewicz DJ zapewni muzyczną zabawę w rytm tanecznych utworów ABBY, a tydzień później, 28 lipca, zagra DJ Doktor Oldskool, współtwórca audycji Fleszlajt w Radio Ram.

Całotygodniowemu programowi wydarzeń dotrzymają kroku niedzielne potańcówki. Każda z imprez będzie miała inny motyw przewodni: 9 lipca - Salsa ze szkołą Just Move, 16 lipca - Rock'n Roll prowadzony przez grupę taneczną Rock On Wrocław, 23 lipca – Bachata ze szkołą La Rosa Negra. Wieczorne potańcówki rozpoczną się pokazem tańca oraz nauką podstawowych kroków pod okiem profesjonalnych tancerzy.

Strefa dobrego nastroju

dACH! Dominikańska to także strefa towarzyskich spotkań, warsztatów, relaksu i prawdziwych emocji na dużym ekranie. W dwa kolejne czwartki 13 i 20 lipca chętni będą mogli podszlifować swoje umiejętności literackie oraz muzyczne podpatrując najlepszych - w pierwszym tygodniu odbędzie się pojedynek na słowa w poetycko performatywnej formie Miejskiego Slamu, a tydzień później – profesjonalne warsztaty DJ-skie, które poprowadzi Bartosz Rybka (DJ Skipless). Tego samego dnia (20 lipca) po zakończeniu warsztatów DJ Skipless pokaże, jak mogą wybrzmieć efekty końcowe układanych sampli.

Emocjonujące quizowanie to z kolei gratka dla fanów zagadek i łamigłówek. W każdy poniedziałek (10, 17, 24 i 31 lipca) można wziąć udział ze znajomymi w rozgrywkach PubQuiz. Gra gwarantuje dobrą i kreatywną zabawę, gdzie przydaje się wiedza z każdej dziedziny życia. Opowiadając poprawnie na pytania, drużyny zdobywają punkty, które przybliżają je do zdobycia atrakcyjnych nagród.

W wakacyjny klimat 19 lipca przeniesie wielbicieli kina plenerowego musical oparty na piosenkach zespołu ABBA „Mamma Mia!”. Trzy dni później (22 lipca) zaplanowano wyjątkowo widowiskowy pokaz akrobacji w powietrzu Pole Dance Show w wykonaniu kursantek i instruktorek z Royal Academy. Następnego dnia (23 lipca) single i poszukujący bratniej duszy mogą skorzystać ze Speed Dating, aby poznać kogoś interesującego. Z kolei 25 lipca będzie można dołączyć do bezpłatnych zajęć stretchingu, które poprowadzą instruktorzy z Fitness Academy. Stretching to sposób na redukcję stresu oraz napięć mięśniowych, których najczęstszym podłożem jest stres. Ćwiczenia rozciągające polecane są nie tylko dla sportowców, ale też dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Wpadaj na imprezę!

Lipiec kojarzy nam się z imieninami Anny, wypadającymi 26 lipca. To w końcu najpopularniejsza data w roku i dzień na który czeka wiele Polek. Z tej okazji na dACH!u Dominikańska obchodzone będą hucznie imieniny z koncertem życzeń i możliwością zadedykowania każdej Ani dowolnej piosenki. Tego dnia trudno byłoby sobie wyobrazić świętowanie bez wyjątkowego koncertu współczesnych piosenek w jazzowych aranżacjach w wykonaniu Anji Sei.

Na zakończenie lipca w repertuarze dACH!u Dominikańska nie zabraknie muzycznych niespodzianek. W ostatni czwartek i piątek miesiąca (27 i 28 lipca) w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego zaplanowano niezwykłe wydarzenia owiane aurą tajemnicy, aby fani mieli jak największą niespodziankę z przygotowywanych atrakcji. Pierwsze z nich to Silent Disco z nietuzinkową muzyką, a dzień później koncert Rosalie Hoffman, znanej piosenkarki i kompozytorki.

Do dyspozycji gości cały czas jest strefa gastronomiczna z koktajl barem i leżakami, z której roztacza się piękny widok na miasto. W przypadku wydarzeń biletowanych wejściówki można zakupić za pośrednictwem linków wskazanych na stronie Galerii. Pełen program imprez dostępny jest pod linkiem: https://galeria-dominikanska.pl/dach-dominikanska/. dACH! Dominikańska znajduje się na poziomie +4 j Galerii Dominikańskiej.