Już 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na klientów Wola Parku czekają wyjątkowe aktywności – specjalna akcja ekologiczna oraz warsztaty ogrodnicze.
Odwiedzający Wola Park będą mogli obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi w szczególny sposób - zarówno wspierając środowisko poprzez recykling w ramach akcji wymiany elektrośmieci na sadzonki, jak i wspólnie świętując na świeżym powietrzu podczas pierwszych warsztatów z cyklu „Sąsiedzkie grządki” w Ogrodzie Codziennym, w parku przed centrum handlowym.
W sobotę 22 kwietnia każdy klient będzie mógł przekazać elektroodpady, za co w zamian otrzyma sadzonki lub nasiona kwiatów i ziół. Punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie otwarty w godzinach od 10:00 – 18:00 na parkingu przy Wola Parku, od strony Górczewskiej 124, w pobliżu wejścia do przychodni Lux Med. W ramach wymiany elektroodpadów klienci otrzymają określoną liczbę kuponów na sadzonki lub nasiona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 kuponów, a następnie pojedynczy kupon wymienić na jedną sadzonkę. Punkt odbioru sadzonek najdziecie wewnątrz centrum, na placu centralnym, koło sklepu KappAhl. Przelicznik kuponów na sadzonki roślin, a także szczegóły akcji dostępne są tutaj. Partnerami akcji są Castorama oraz Polska Korporacja Recyklingu.
Tego samego dnia rozpocznie się również zupełnie nowy cykl warsztatów w Ogrodzie Codziennym, który nawiązuje do idei ogrodu społecznościowego. W tej wyjątkowej przestrzeni koło fontanny przed Wola Parkiem będą odbywać się liczne warsztaty i wydarzenia, w ramach których okoliczni mieszkańcy nie tylko uzyskają do dyspozycji grządki oraz inspekty, ale również nauczą się więcej o samowystarczalnej produkcji żywności, miejskich uprawach czy życiu w zgodzie z ideą zero-waste.
Uczestnicy pierwszych warsztatów „Planowanie ogrodu i pierwsze sadzonki” dowiedzą się czym jest ogród użytkowo - ozdobny, na czym polega dobre sąsiedztwo roślin, a także jak tworzyć plany upraw dla ogrodu. Będą mieli również okazję posadzić sadzonki truskawek i ziemniaków oraz przepikować pomidory. Zajęcia prowadzi Daria Szarejko, architektka krajobrazu i wykładowczyni w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, a także popularyzatorka wiedzy o ogrodach i ogrodnictwie miejskim.