Menu główne
Handlowiec 12/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 21 lutego 2023
inf. prasowa

Falcon Investment Management, inwestor parku handlowego w Dzierżoniowie, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt powstający przy ul. Batalionów Chłopskich będzie największym parkiem handlowym w regionie. Za proces komercjalizacji obiektu oraz koncepcję handlową odpowiada BOIG Property Consulting.

W południowej części Dzierżoniowa powstaje projekt o powierzchni 14 000 m2, z 400 miejscami parkingowymi wyposażonymi w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt znajduje się przy ul. Batalionów Chłopskich, jednej z głównych arterii miejskich, która jest zarazem częścią drogi wojewódzkiej DW384, łączącej Dzierżoniów z Bielawą.

Dzięki korzystnemu położeniu strefa zasięgu parku handlowego, liczona do 15 minut jazdy samochodem, obejmie 100 000 mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

„Retail Park Dzierżoniów będzie dominującym obiektem handlowym w swoim regionie i na stałe wpisze się w życie okolicznych mieszkańców. Dla przyszłych klientów otwieramy nowe możliwości zakupowe. Inwestycja stworzy także miejsca pracy dla osób zamieszkujących powiat dzierżoniowski. Koncepcja projektu stanowi odpowiedź na współczesne oczekiwania w kwestii wygody i szybkości realizacji zakupów. Pod względem oferty i formatu handlowego Retail Park Dzierżoniów wypełnia lukę na lokalnym rynku – mówi Daria Górniak, Senior Leasing & Expansion Manager w Falcon Investment Management.

„Obiekt powstanie z zachowaniem standardów zrównoważonego budownictwa, budynek będzie przyjazny środowisku naturalnemu, a także komfortowy dla swoich użytkowników. Projekt wypełnia normy jakościowe zgodne z wymogami  jednego z najważniejszych obecnie na świecie certyfikatów – BREEAM – skupionego na ocenie jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego” – mówi  Paweł Zdunek, Manager ds. Technicznych w Falcon Investment Management.

Atutem projektu jest nie tylko lokalizacja, ale także tenant mix dopasowany do współczesnych standardów – z ponad 20 sklepami znanych i poszukiwanych marek, takich jak m.in. Rossmann, Cropp, House, Sinsay, RTV Euro  AGD, CCC, Diverse, Kaes, Pepco. Na popularność parku handlowego wpłynie też obecność cenionego przez Polaków sklepu Lidl, który zajmie powierzchnię ponad 2000 m2.

„Zadbaliśmy o możliwie najlepszy zestaw najemców. Dla przyszłych klientów parku handlowego przygotowaliśmy kilka modowych debiutów – sklepów marek, które nie były dotąd obecne w Dzierżoniowie. Między innymi dzięki temu centrum stanie się z pewnością popularnym miejscem zakupów.” – mówi Jan Wciślak, Associate Director w BOIG.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy. Otwarcie parku handlowego w Dzierżoniowie zaplanowano na 2024 rok.