Menu główne
Handlowiec 03/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 10 lutego 2023
Newseria

Warsztaty iluzji, nauka malowania z prawdziwym mistrzem – Józefem Wilkoniem, wystawy czy klimatyczne lodowisko. To wszystko dostępne będzie podczas ferii zimowych w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Moc atrakcji czeka nie tylko na najmłodszych, ale także na ich rodziców i opiekunów. Cześć z wydarzeń jest bezpłatna, ale trzeba się spieszyć – obowiązują zapisy!

Po kilku miesiącach wytężonej nauki czas na upragnioną przerwę. W tym roku dzieci i młodzież z Mazowsza musieli uzbroić się w cierpliwość, by doczekać się dwutygodniowego odpoczynku od szkoły. Ich okienko międzysemestralne, podobnie jak koleżanek i kolegów z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego, przypada w ostatniej turze, od 13 do 26 lutego.

Dla osób wypoczywających w Warszawie – czy to mieszkańców stolicy, czy odwiedzających – wiele atrakcji przygotowało, jak co roku, Centrum Praskie Koneser. Codziennie na dzieci i młodzież czeka „Praska Ślizgawka”. To nieodłączny element scenerii zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser podczas zimy. Na szczęście piruety skutecznie rozgrzeją każdego – zwłaszcza że do dyspozycji małych i dużych łyżwiarzy jest tafla o powierzchni niemal 350 m2. Lodowisko jest otwarte codziennie w godzinach 8.45-22.00. Jedna sesja trwa 75 minut.

– Centrum Praskie Koneser i będący jego sercem ogólnodostępny plac Konesera już kolejny rok z rzędu stają się scenerią doskonałej, zimowej zabawy. A co najważniejsze, również zdrowej. Kręcenie piruetów to bowiem doskonały sposób na ruch podczas chłodnych dni oraz niezbędną dawkę ruchu. Warto zauważyć, że jazda na łyżwach to też świetna okazja do wspólnego wypadu, w gronie całej rodziny czy przyjaciół – Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.

Wstęp na lodowisko to koszt 7 zł (za 75 minut). Tyle trzeba też zapłacić za wypożyczenie łyżew. Specjalna oferta czeka na klientów Centrum Praskiego Koneser – ci, po okazaniu paragonu na minimum 20 złotych z bieżącego dnia – korzystają zarówno z lodowiska, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). Darmowe wejście także dla dzieci do 10. roku życia pod opieką dorosłego: w dni powszednie w godz. 10:15-14:30 oraz podczas ferii zimowych (13-17 lutego oraz 20-24 lutego 2023 r.).

Rozrywka nie tylko na powietrzu

Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznych ferii oferuje również wiele wydarzeń, dzięki którym dzieci i młodzież mogą doskonalić swoje umiejętności. Najmłodsi pasję do malarstwa będą mogli rozwinąć podczas warsztatów z Józefem Wilkoniem (18 lutego, dwie grupy: 15.00-16.30; 17.00-18.30, przestrzeń Warsztat, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy). To światowej sławy malarz i ilustrator, autor rysunków między innymi do kultowej „Księgi Dżungli” Rudyarda Kiplinga. Oprócz tego, od poniedziałku do piątku, bezpłatne zajęcia malarskie dla dzieci (5-11 lat, godz. 12.00-12.45) i młodzieży (11-16 lat, godz. 13.00-14.00) poprowadzi Mariusz Ołowski (obowiązują zapisy). Jednocześnie w Centrum Praskim Koneser na specjalnej wystawie prezentowane będą prace obu artystów i nauczycieli (ale to niejedyna ekspozycja, która dostępna jest Koneserze – szczegóły w afiszu!)

Wyjątkowe atrakcje podczas ferii przygotowało też Magic Mind Museum. W tym niepowtarzalnym muzeum iluzji od 13 do 26 lutego działać będzie Akademia Magii. Tam można między innymi nauczyć się sztuczek, którymi będzie można popisać się podczas zabawy z przyjaciółmi. W weekendy natomiast (przez cały luty) na rodziny czeka Zaczarowana Scena, czyli dziecięcy teatr wyobraźni. Bilety dostępne są na magicmindmuseum.pl bądź na miejscu, w Magic Mind Museum.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.

źródło: Newseria