Menu główne
Handlowiec 03/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
poniedziałek, 09 stycznia 2023
INF RPASOWA

Styczeń to czas na wprowadzenie w życie postanowień noworocznych. Warto zatem, by na naszej liście celów znalazła się także chęć zadbania o swoje zdrowie i regularne badania. Westfield Arkadia włącza się w promocję profilaktyki. We wtorek, 10 stycznia przed centrum handlowym stanie mammobus, gdzie zainteresowane panie będą mogły bezpłatnie wykonać mammografię.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2021 roku nowotwór piersi jest najczęściej diagnozowanym na świecie, a w Polsce każdego roku przybywa 24 tys. nowych pacjentek. Samokontrola piersi jest niezwykle istotna, lecz to badania specjalistyczne pozwalają na wykrycie zmian, których kobiety nie są w stanie zaobserwować same. W Polsce z rakiem piersi zmaga się ok. 140 tys. kobiet. Wcześnie wykryte zmiany nowotworowe umożliwiają niezwłoczne oraz skuteczne leczenie, które daje niemal 100 proc. szansę na powrót do zdrowia.

– Zdrowie to jeden z najważniejszych aspektów życia każdego człowieka, dlatego z dużym zaangażowaniem bierzemy udział w akcjach, których celem jest promocja badań profilaktycznych – mówi Agata Piekarz-Urbaś, rzeczniczka prasowa centrum handlowego Westfield Arkadia, i dodaje – Podczas naszych dwóch ostatnich akcji promujących mammografię w 2022 roku, w badaniach wzięło udział łącznie blisko 100 kobiet. Mamy nadzieję, że w tym roku mammobus odwiedzi jeszcze więcej chętnych.

Jak wziąć udział w badaniach?

Mammobus stanie przed Westfield Arkadia we wtorek, 10 stycznia, a z badań będzie można skorzystać w godzinach 9.00-17.00. Mammografia trwa zaledwie kilka minut. Badanie jest szybkie oraz bezbolesne. Dla kobiet pomiędzy 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii, jest ono bezpłatne. Natomiast młodsze panie – między 40. a 49. rokiem życia, a także osoby, które mają więcej niż 69 lat, będą mogły wykonać badanie odpłatnie. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisy są możliwe online na stronie www.medica.org.pl