Menu główne
Handlowiec 03/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 29 listopada 2022
ścianka inf. prasowa

W sali zabaw Inca Play na terenie Centrum Handlowego Blue City powstała jedna z najciekawszych stref fun climb w Warszawie.

Fantazyjne ścianki wspinaczkowe to atrakcja dla miłośników przygody i sportowych emocji. Korzystać z niej mogą zarówno dzieci od lat 6, jak i dorośli niezależnie od stopnia sprawności czy znajomości zasad wspinaczki.

O tym, że sport to zdrowie, a w zdrowym ciele, zdrowy duch wie każdy. Podczas wspinania się po ściance aktywizują się wszystkie mięśnie i wzmacnia się całe ciało. Poprawie ulega ogólna kondycja. Jednak wspinaczka to coś znacznie więcej niż tylko trening dla mięśni.

Strefa fun climb w Sali zabaw  Inca Play to miejsce stworzone z myślą o naturalnym wspieraniu integracji sensorycznej najmłodszych wpływające na rozwój motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Warto podkreślić, że dzięki wspinaczce dzieci uczą się dążyć do celu, pokonywać trudności, ćwiczą wytrwałość, uczą się planowania swoich ruchów i działań. Sport ten wymaga również koncentracji i dużego skupienia.

- Strefa fun climb w Inca Play sprzyja wspólnemu, rodzinnemu spędzaniu czasu, bo we wspinaczce mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Ścianka wspinaczkowa to świetny pomysł na urządzenie niekonwencjonalnych urodzin czy spotkanie w gronie znajomych z dziećmi. Oprócz poruszenia mięśni, można ćwiczyć refleks i poczuć nutkę rywalizacji, ale też uczyć się współpracy – mówi Agnieszka Wojciechowska, dyrektorka Inca Play.

W strefie fun climb nie sposób się nudzić. Każda z ośmiu ścianek ma tematyczną konstrukcję i różnymi poziomami trudności. Do amortyzacji zeskoków z autoaesekuracją służy specjalne podłoże. Dodatkowo obok strefy fun climb znajduję się typowa ścianka bulderowa służąca do m.in. rozgrzewki przed prawdziwą wspinaczką na wysokości 8m.

Ścianki są bardzo kolorowe i mają kreatywne chwyty np. w kształcie zwierząt morskich, bąbelków wody, kropli deszczu, owoców czy gałęzi. Można je też pokonywać w różny sposób, np. zygzakującym śladem węża.

Tym, którzy chcą spróbować swoich na ściance wspinaczkowej po raz pierwszy, instruktorzy pomogą w nauce wspinaczki i w oswojeniu się ze sprzętem i poinstruują, jak go używać, by bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na ściankach. Doświadczonym wspinaczom funclimb dostarczy dużej różnorodności, przyjemnej zabawy i pozwoli rozwinąć umiejętności w niestandardowych pozycjach podczas wspinania się w zależności od rodzaju ścianki.