Menu główne
Handlowiec 02/2024
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
czwartek, 13 października 2022
ss

Centrum Handlowe Osowa rusza z akcją zachęcającą do adopcji zwierząt ze schroniska Ciapkowo.  W ramach „Akcji Adopciaki” na facebookowym profilu centrum można oglądać zdjęcia czworonogów, które czekają na ciepły dom. Fotografie wzbogacone są o opisy charakterów i upodobań zwierząt, co pomoże w wyborze pupila. To już kolejna edycja akcji, która ma na celu promocję idei adopcji kotów i psów wśród mieszkańców Trójmiasta.

W schronisku Ciapkowo w Gdyni przebywa około 130 psiaków oraz około 150 kotów, które każdego dnia czekają na nowy ciepły dom i rodzinę. Centrum Handlowe Osowa już kolejny raz przyłącza się do akcji na rzecz zwierzaków, zachęcając do ich adopcji poprzez swoje media społecznościowe. W ramach „Akcji Adopciaki” na fanpage centrum na Facebooku, będą pojawiać się zdjęcia mniejszych i większych podopiecznych schroniska. Obok fotografii umieszczona będzie metryczka czworonoga wraz z opisem jego charakteru oraz upodobań, dzięki czemu można łatwiej dobrać pupila do usposobienia, stylu życia czy możliwości rodziny.

„Dzięki zdjęciom dostępnym na Facebooku CH Osowa, wszyscy, którzy myślą o domowym pupilu nie muszą od razu jechać do schroniska, a mogą najpierw przyjrzeć się zwierzakom na fotografiach, zapoznać się z ich historią, spojrzeć im w oczy i podjąć decyzję „chcę cię zabrać do domu”. Osoby zainteresowane mogą do nas napisać, my ze swojej strony przekażemy kontakt schronisku, które zajmie się już całym procesem adopcji. To nasza cegiełka w promocję Adopciaków. Tylko tyle i aż tyle. To dla nas bardzo ważna akcja, w którą kolejny raz całym sercem się angażujemy” – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektor CH Osowa.

Ponadto każdy, kto już przygarnął zwierzaka z Ciapkowa może na profilu CH Osowa podzielić się zdjęciami oraz własną historią, by w ten sposób zainspirować innych lub pomóc im w podjęciu właściwej decyzji
o adopcji puchatego przyjaciela. Szczególnie cenne mogą być historie adopcji psów i kotów dużych, starszych czy chorych. Jak zauważa bowiem Anna Elgert z OTOZ Animals Schronisko Ciapkowo, takie zwierzęta czekają na domy latami.

„Jako przedstawiciel schroniska pragnę zwrócić uwagę na psich i kocich seniorów. Rozmawiając
z osobami, które zaadoptowały starsze psiaki lub koty, słuchamy wspaniałych opowieści o nich, jak szybko dostosowują się do zasad panujących w domu, jak zachowują czystość, są spokojne i przede wszystkim, jak rozkwitają, dając w zamian całą swoją miłość. Dla takiego zwierzęcia będą to wspaniałe ostatnie chwile życia, w bezpieczeństwie, z opieką i ręką czule głaszczącą siwy pyszczek”.