Menu główne
Handlowiec 12/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 11 października 2022
t

Październik i listopad w tym roku są miesiącami poświęconymi profilaktyce zdrowotnej! Dlatego w Atrium Plejada odbędzie się akcja organizowana we współpracy z Fundacją Kapitan Światełko pod hasłem „Zdrowie to męska rzecz”. Już 22 października br. wszyscy chętni panowie będą mogli wykonać badania pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Badania oraz profilaktyka pomagają we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowych zmian w organizmie oraz szybszym leczeniu nowotworów. Już od lat, dzięki Fundacji Kapitan Światełko, listopad jest miesiącem edukowania i przypominania o tym, że Zdrowie to męska rzecz. W tym roku wyjątkowo akcja rozpocznie się już w październiku. Niektóre galerie Atrium włączyły się w promowanie idei dbania o zdrowie i już 22 października br. w bytomskim centrum handlowym Atrium Plejada będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań pod kątem raka jąder oraz raka prostaty. Dodatkowo, dla uczestników akcji dostępni będą eksperci, z którymi można będzie porozmawiać na tematy zdrowotne oraz zasięgnąć porady.

Wierzymy, że badania profilaktyczne mogą uratować życie, dlatego angażujemy się w prozdrowotne inicjatywy, które polegają przede wszystkim na działaniu. O zdrowiu mówimy wiele i wszyscy znamy teorię, ale tu chodzi tylko i wyłącznie o działanie. Dzięki dostępności badań w centrum handlowym nie mamy już wymówki, że brakuje nam czasu na wizytę u lekarza, czy że trzeba czekać w kolejce do zapisu. Warto wykorzystać tę możliwość i wstąpić na badanie po zakupach, przed siłownią czy po prostu dlatego, że jesteśmy w pobliżu. Zajmie to chwilę a może uratować nam życie. Dlatego zachęcamy wszystkich panów do skorzystania z badań i nieodkładania kontroli stanu swojego zdrowia na później – przekonuje i zachęca do udziału w badaniach Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

Z bezpłatnych badań USG jąder oraz poziomu PSA będzie można skorzystać w Atrium Plejada w sobotę, 22 października br. w godzinach 10.00-20.00. Wyniki obu badań są dostępne niemal natychmiastowo lub w przeciągu ok. 10 minut. USG jąder to szybkie i w pełni bezpieczne badanie pozwalające skutecznie diagnozować liczne schorzenia tej wyjątkowej części ciała. Badaniu będą mogli poddać się mężczyźni do 40 r.ż. Natomiast badanie poziomu PSA, polegające na pobraniu kropli krwi z palca, pozwala określić czy prawidłowo funkcjonuje prostata. Wykonanie testu PSA zalecane jest mężczyznom powyżej 40 lat. Można wziąć w nim udział w każdej chwili, nie ma konieczności przyjścia na czczo.

Stanowiska zapewniające intymność wraz z profesjonalną obsługą znajdować się będą pomiędzy salonem RTV Euro AGD a sklepem Reserved. Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej. Nie będą prowadzone zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.

W prozdrowotną akcję „Zdrowie to męska rzecz” zaangażowały się cztery centra handlowe należące do Atrium. Poza bytomską galerią Atrium Plejada, bezpłatnie będzie można przebadać się także w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu, CH Focus w Bydgoszczy oraz w warszawskim Atrium Promenada.

Fundacja Kapitan Światełko od 2014 roku dba o męskie zdrowie intymne - nie tylko to fizyczne, ale także psychiczne poprzez rozmowy z mężczyznami o ich samopoczuciu, prowadzone szkolenia oraz edukację kiedy i gdzie szukać pomocy. Fundacja jest organizatorem jednej z najbardziej popularnych kampanii prozdrowotnych „Mosznowładcy – robimy to dla jaj”.

źródło: Newseria