Menu główne
Handlowiec 12/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 28 września 2022
ff

Październik jest uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. Westfield Arkadia włącza się w promocję mammograficznych badań profilaktycznych. W sobotę, 1 października przed centrum handlowym stanie mammobus. Wszystkie chętne kobiety pomiędzy 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii, mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach.

Z danych Fundacji My Pacjenci zebranych we współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta wynika, że jedynie 30 proc. Polaków deklaruje, że regularnie wykonuje badania profilaktyczne, a kolejne 44 proc. – wykonuje je „od czasu do czasu”. Warto podejmować starania, które polepszą te statystyki, ponieważ regularne badania są kluczowym elementem do zachowania zdrowego i długiego życia. Wiele chorób, takich jak właśnie rak piersi rozwija się powoli, początkowo nie dając niemal żadnych objawów. Systematyczne badania profilaktyczne umożliwiają ich szybsze wykrycie oraz rozpoczęcie niezbędnego leczenia.

– Aktywnie angażujemy się w akcje promujące badania profilaktyczne i zdrowy tryb życia. Na początku września wszyscy chętni mogli zbadać poziom witaminy D, ważnej szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W tym roku zorganizowaliśmy także trzy zbiórki krwi, a w grudniu planujemy kolejną. Zachęcamy wszystkich do dbania o zdrowie i z przyjemnością włączamy się w takie projekty – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia, i dodaje – Podczas ostatniej akcji promującej mammografię, która odbyła się przed naszym centrum w styczniu 2021 roku w badaniu wzięło udział 61 kobiet. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji chętnych będzie jeszcze więcej.

Jak wziąć udział w badaniach?

Specjalistyczny mammobus stanie przed Westfield Arkadia w sobotę 1 października, a badania będzie można wykonać w godzinach 9.00-17.00. Jest ono szybkie i bezbolesne. By wziąć udział w bezpłatnych badaniach, konieczna jest wcześniejsze rejestracja. Zapisy są możliwe online na stronie www.medica.org.pl lub telefonicznie pod numerem 42 254 64 17.

Badania mammograficzne pod Westfield Arkadia odbywają się w ramach 11. edycji Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki Raka Piersi „Łączy nas kobiecość” organizowanej przez Salve Medica.