Menu główne
Handlowiec 03/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 27 września 2022
pp

Październik i listopad w tym roku są miesiącami poświęconymi profilaktyce zdrowotnej! Dlatego w Galerii Dominikańskiej odbędzie się akcja organizowana we współpracy z Fundacją Kapitan Światełko pod hasłem „Zdrowie to męska rzecz”. Już 1 października br. wszyscy chętni panowie będą mogli wykonać badania pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Badania oraz profilaktyka pomagają we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowych zmian w organizmie oraz  szybszym leczeniu nowotworów. Już od lat, dzięki Fundacji Kapitan Światełko, listopad jest miesiącem edukowania i przypominania o tym, że Zdrowie to męska rzecz. W tym roku wyjątkowo akcja rozpocznie się już w październiku. Niektóre galerie Atrium włączyły się w promowanie idei dbania o zdrowie i już 1  października br. we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań pod kątem raka jąder oraz raka prostaty. Dodatkowo, dla uczestników akcji dostępni będą eksperci, z którymi można będzie porozmawiać na tematy zdrowotne oraz zasięgnąć porady.

–Wielu mężczyzn unika przebadania się, tłumacząc się brakiem czasu. W ramach sobotniej akcji w Galerii Dominikańskiej, chcemy pokazać, że badania profilaktyczne nie wymagają wielkich przygotowań i nie trzeba czekać w kolejce na wizytę do lekarza. Dzięki nim panowie będą mogli sprawdzić stan zdrowia i dowiedzieć się, czy w organizmie nie dzieje się nic niepokojącego. Warto wykorzystać tę możliwość i wstąpić na badanie po zakupach, przed siłownią czy po prostu dlatego, że jesteśmy w pobliżu. Zajmie to chwilę, a może uratować życie. Dlatego zachęcamy wszystkich panów do nieodkładania kontroli stanu swojego zdrowia na później i do skorzystania z badań w sobotę – mówi Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej.

Z bezpłatnych badań USG jąder oraz poziomu PSA będzie można skorzystać w Galerii Dominikańskiej w  sobotę, 1 października br. w godzinach 10.00-20.00. Wyniki obu badań są dostępne niemal natychmiastowo lub w przeciągu ok. 10 minut. USG jąder to szybkie i w pełni bezpieczne badanie pozwalające skutecznie diagnozować liczne schorzenia tej wyjątkowej części ciała. Badaniu będą mogli poddać się mężczyźni do 40 r.ż. Natomiast badanie poziomu PSA, polegające na pobraniu kropli krwi z palca, pozwala określić czy prawidłowo funkcjonuje prostata. Wykonanie testu PSA zalecane jest mężczyznom powyżej 40 lat. Można wziąć w nim udział w każdej chwili, nie ma konieczności przyjścia na czczo.

Stanowiska zapewniające intymność wraz z profesjonalną obsługą znajdować się będą na poziomie (+1) obok kawiarni Starbucks i Lulu Cafe. Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej. Nie będą prowadzone zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.

W prozdrowotną akcję „Zdrowie to męska rzecz” zaangażowały się cztery centra handlowe należące do Atrium. Poza wrocławską Galerią Dominikańską, bezpłatnie będzie można przebadać się także w Atrium Plejada w Bytomiu, CH Focus w Bydgoszczy oraz w warszawskim Atrium Promenada.

Fundacja Kapitan Światełko od 2014 roku dba o męskie zdrowie intymne - nie tylko to fizyczne, ale także psychiczne poprzez rozmowy z mężczyznami o ich samopoczuciu, prowadzone szkolenia oraz edukację kiedy i gdzie szukać pomocy. Fundacja jest organizatorem jednej z najbardziej popularnych kampanii prozdrowotnych „Mosznowładcy – robimy to dla jaj”.