Menu główne
Handlowiec 09/2023
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 31 sierpnia 2022
Pasja i sztuka

Centrum handlowe Westfield Arkadia wraz z partnerami organizuje cykl 24 warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkania będą odbywały się co sobotę – od 3 września do końca lutego 2023 r. Celem projektu jest aktywizowanie mieszkańców Warszawy oraz zaoferowanie im możliwości zdobycia nowych umiejętności i ciekawego spędzania czasu w okresie jesienno-zimowym. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

W nadchodzących miesiącach centrum handlowe Westfield Arkadia wraz z partnerami – lokalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i jednym z najemców centrum, galerią sztuki Ado-art – zaprasza na cykl rozmaitych warsztatów poświęconych sztuce i pracom manualnym. Poprowadzą je ludzie pełni pasji i chętni do przekazywania swojej wiedzy. Wszystkie spotkania w ramach projektu „Pasja i sztuka” rozpoczynają się o godz. 12.00 i potrwają ok. 1,5 godziny. Zajęcia odbywają się w lokalu na 1 piętrze w pasażu Canaletto i nie obowiązują na nie zapisy. O możliwości wzięcia udziału w danym warsztacie decyduje kolejność przybycia na miejsce. Chętni mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć w ramach organizowanego cyklu. Westfield Arkadia zapewnia materiały potrzebne do wzięcia aktywnego udziału w spotkaniach, np. trampki, koszulki, deskorolki, ekotorby, tablice malarskie, markery, ołówki, glinę i farby, a wszystkie dzieła stworzone podczas warsztatów uczestnicy zabiorą ze sobą do domów.

Stacja Muranów – zajęcia manualne dla dzieci i dorosłych

Współpracownicy Stacji Muranów poprowadzą zajęcia, w ramach których uczestnicy będą mogli stworzyć niepowtarzalne produkty – własnoręcznie pomalowane tenisówki oraz blaty od deskorolek. Podczas warsztatów z sitodruku wszyscy chętni samodzielnie wykonają wzór na koszulkach i ekologicznych torbach odbity za pomocą przygotowanego wcześniej sita. Z kolei lekcje z komiksu będą okazją do poznania tajników rysowania komiksów i stworzenia swojego bohatera. Łącznie we współpracy ze Stacją Muranów zostanie zorganizowanych 16 warsztatów – po cztery w każdym z powyższych obszarów. W zajęciach może wziąć udział do: 10 osób (graffiti na deskorolkach), 20 osób (rysunek komiksowy i malowanie trampek) lub 50 osób (sitodruk).

Warsztaty z rysunku komiksowego i graffiti na deskorolkach poprowadzi Adam Walas, absolwent warszawskiej ASP, ilustrator i nauczyciel rysunku. Podstaw sitodruku uczestników nauczy Artur Turowski, fotograf i malarz, który od kilku lat eksperymentuje z łączeniem fotografii i sitodruku. Z kolei dzięki Sabinie Twardowskiej – malarce, rysowniczce i projektantce, prowadzącej Pracownię Ilustracji i Grafikę Projektową na Wydziale Grafiki w Społecznej Akademii Nauk – uczestnicy w ciekawy sposób pomalują trampki.

– Celem wydarzenia jest zaoferowanie warszawiakom możliwości zdobywania nowych umiejętności, odkrywania w sobie talentów, wrażliwości na sztukę i w efekcie poszerzania kompetencji. Chcemy, aby był to atrakcyjny czas, spędzony aktywnie ze sztuką. Nieprzypadkowo zajęcia zostały zaplanowane na okres jesienno-zimowy. Lato się skończyło, ale chcemy wciąż dostarczać kolejnych pozytywnych emocji naszym klientom – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.

Galeria sztuki Ado-art – tajniki malarstwa i rzeźby

Drugim partnerem cyklu jest galeria sztuki Ado-art. Najemca centrum handlowego Westfield Arkadia zaproponował zajęcia, których celem jest przybliżenie uczestnikom różnych dziedzin sztuki. Uczestnicy mogą wziąć udział w ośmiu warsztatach – cztery z nich skierowane są do dzieci, a cztery do dorosłych. Podczas zajęć dla dzieci będą one miały okazję poznać podstawowe techniki malarskie z wykorzystaniem pędzli, plastikowych szpachelek, gąbeczek, serwetek, ale również własnych dłoni, nauczyć się zasad kompozycji, dzięki malowaniu martwej natury, tworzyć pejzaże oraz odkryć malarstwo ebru, czyli malowanie na wodzie. Z kolei dorośli stworzą prace abstrakcyjne za pomocą nitki i farby akrylowej, poznają malarstwo op-art, przygotują płaskorzeźbę z wykorzystaniem gliny podczas ćwiczeń inspirowanych kubizmem oraz pejzaże z wykorzystaniem płatków złota i techniki mix media. W zajęciach dla dorosłych może wziąć udział do 50 osób, z kolei dla dzieci – 25 pociech wraz z opiekunem, który może aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

Spotkania poprowadzi Karina Reclik, ceniona i znana rzeźbiarka oraz artystka sztuk wizualnych, absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, na specjalizacji rzeźbiarskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Harmonogram warsztatów artystycznych „Pasja i sztuka” w Westfield Arkadia:

Wrzesień

 • 03.09 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 10.09 TECHNIKI MALARSKIE. Zajęcia dla dzieci
 • 17.09 ABSTRAKCJA – MALOWANIE NITKĄ. Zajęcia dla dorosłych
 • 24.09 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Październik

 • 01.10 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 08.10 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 15.10 KOMPOZYCJA – DALSZE WPROWADZENIE DO MALARSTWA. Zajęcia dla dzieci
 • 22.10 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 29.10 ZŁUDZENIA OPTYCZNE – MALARSTWO INSPIROWANE OP-ARTEM. Zajęcia dla dorosłych

Listopad

 • 05.11 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 12.11 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 19.11 PEJZAŻE UCZUĆ. Zajęcia dla dzieci
 • 26.11 RZEŹBA I KUBIZM. Zajęcia dla dorosłych

Grudzień

 • 03.12 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 10.12 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 17.12 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Styczeń

 • 07.01 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 14.01 EBRU – MALOWANIE NA WODZIE. Zajęcia dla dzieci
 • 21.01 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 28.01 SECESJA – PRACE STRUKTURALNE. Zajęcia dla dorosłych

Luty

 • 04.02 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 11.02 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 18.02 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
 • 25.02 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

 

źródło: inf. prasowa