Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 24 czerwca 2022
eldo

Galeria Wileńska od dawna angażuje się w działania proekologiczne chociażby poprzez lokalne nasadzenia czy hodowlę pszczół miodnych na dachu centrum. W tym roku postanowiła pójść o krok dalej i zachęcić warszawiaków do korzystania z alternatywnych dla samochodu środków transportu w ramach kampanii EkoWileńska. Jedną z niespodzianek przygotowanych dla klientów jest wycieczka rowerowa poprowadzona przez rapera ELDO – prywatnie miłośnika popularnych dwóch kółek. Ta odbędzie się już w sobotę, 2 lipca.

„Metrem, rowerem, spacerem” – to hasło przyświeca kampanii EkoWileńska, w ramach której centrum handlowe zorganizowało szereg wydarzeń dla mieszkańców Warszawy i okolic. Od początku kwietnia klienci Galerii Wileńskiej mogą brać udział w różnego rodzaju konkursach zorganizowanych mediach społecznościowych i przed centrum. Tym razem czeka na nich wyjątkowa wycieczka rowerowa po Warszawie z Leszkiem Kaźmierczakiem, znanym muzycznej publiczności jako ELDO.

– W Warszawie z roku na rok powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki czemu poruszanie się jednośladami po stolicy staje się przyjemnością. To nie tylko wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, lecz także bardzo wygodny środek transportu. Mam nadzieję, że coraz więcej warszawiaków będzie przesiadało się na rower. Razem z Galerią Wileńską przygotowałem wycieczkę rowerową dla miłośników dwóch kółek po prawobrzeżnej stronie Warszawy, która dla wielu pozostaje jeszcze nieodkryta – mówi ELDO, warszawski raper.

Wycieczka jest biletowana, a wejściówki można wygrać w konkursie udostępnionym na profilu facebookowym Galerii Wileńskiej. Trasa została zaplanowana tak, żeby nie sprawiła trudności nawet amatorom dwóch kółek. Podczas wycieczki przewidziane są postoje, w trakcie których ELDOKA będzie opowiadał ciekawe historie dotyczące okolicznych budynków czy osób z nimi związanych.

Galeria Wileńska jest położona w centrum węzła komunikacyjnego. Nasi klienci korzystają z przeróżnych środków komunikacji od metra, tramwaju, aż po rower, który z roku na rok zyskuje na popularności. Dlatego zaplanowaliśmy wiele konkursów, w których wygrać można Warszawskie Karty Miejskie lub doładowania Veturilo – mówi Marta Chojnacka, dyrektor centrum handlowego Galeria Wileńska. – Wycieczka rowerowa z Eldo stanowi kolejną inicjatywę, której celem jest promowanie nie tylko alternatywnych środków transportu, lecz także naszej dzielnicy – podsumowuje.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Warszawy na kwestie ekologiczne. „EkoWileńska” zakończy się we wrześniu – wraz z tygodniem zrównoważonego transportu. Galeria Wileńska zachęca do wzięcia udziału w atrakcjach zaplanowanych w ramach stref EkoWileńska:

  • 2 lipca (sobota) – wycieczka rowerowa, liczba miejsc ograniczona
  • 20 sierpnia (sobota)
  • 23 i 24 września (piątek i sobota)

W ramach minionych wydarzeń klienci mogli skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego czy Mobilnego Punktu Obsługi Pasażerów ZTM. Galeria Wileńska wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zorganizowała Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie dzieci mogły zdać egzamin na kartę rowerową. Podczas eventów zorganizowana została także ekologiczna strefa wypoczynku.

źródło: inf. prasowa