Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
poniedziałek, 06 czerwca 2022
atrium kasztanowa

Oryginalna biżuteria, zapachowe świece z wosku pszczelego, kosmetyki naturalne z dodatkiem ziół czy drewniane zabawki –  to tylko niektóre z lokalnych różnorodności dostępnych na Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Na kiermasz produktów handmade polskich rękodzielników pilskie centrum handlowe zaprasza w dniach 10 i 11 czerwca. Na klientów galerii i mieszkańców czekać będą stoiska z bogatą ofertą wystawców z województwa wielkopolskiego. Nie zabraknie też akcentu kulinarnego – pokazów na temat możliwości zastosowania dziko rosnących roślin.

W najbliższy piątek i sobotę w Atrium Kasztanowa będzie można podziwiać oraz kupić wyroby rękodzielnicze od regionalnych producentów. Podczas Jarmarku na gości czekać będą stoiska z ręcznie wykonaną biżuterią, naturalnymi kosmetykami czy drewnianymi dekoracjami. Swoje kramy rozstawią rękodzielnicy, wytwórcy, artyści plastycy, a także rzeźbiarze tworzący niesamowite, oryginalne przedmioty.

Wśród wystawców pojawią się m.in. producent ekologicznych naturalnych świec zapachowych z wosku rzepakowego Państwo Świeczka, a także Pracownia Dżepetta wykonująca kompozycje kwiatowe i ręcznie robione dekoracje. Swoje wyroby wystawi rodzinne przedsiębiorstwo GiwerArt, produkujące drewniane ozdoby i zabawki, natomiast niepowtarzalne prace malarskie zaprezentują Izabela i Zbigniew Stecko. Wielbicielom ręcznie robionej biżuterii z pewnością przypadną do gustu przedmioty z pracowni artystycznej Adam Uznansky oraz wytwórni Kobieca twórczość Angel. Na miejscu będzie można podziwiać także wyroby rękodzielnicze z Drewniany Art, zapoznać się z szeroką ofertą kosmetyków i mydeł wytwarzanych ręcznie z  dodatkiem ziół i naturalnych składników w Herbarium Ziołowe Kosmetyki, a także w Pracowni Leshy. Z kolei na stoisku Ekologicznego gospodarstwa rolnego Trafne Ziółko będzie można nabyć rośliny lecznicze o szerokim zastosowaniu. Jarmark to także okazja do kupienia ręcznie szytych przedmiotów lub pięknych, odrestaurowanych mebli z Warsztatowni Joanny Przybył. To także możliwość zakupu produktów rękodzieła z Pracowni krawieckiej Guziczek: obrusów, serwet, poduszek, fartuchów i biżuterii.

Miłym urozmaiceniem weekendowego wydarzenia będą kulinarne pokazy zastosowania roślin dziko rosnących. Poprowadzi je znawczyni ziół i ziołolecznictwa Barbara Szulc.

Jarmark Rękodzieła odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca, w godz. 11.00-20.00, na terenie centrum handlowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Zapraszamy wszystkich na wspaniały jarmark pełen atrakcji oraz pięknego rękodzieła. Przez dwa dni nasi klienci i mieszkańcy będą mogli zapoznać się z propozycjami lokalnych artystów i producentów, tworzących oryginalne, nietuzinkowe rzeczy. Mamy nadzieję, że wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem osób, które cenią polskie rękodzieło, precyzyjne wykonanie wyrobów z naturalnych składników czy też interesują się starymi meblami i przedmiotami użytkowymi po renowacji. Dla lokalnych producentów to będzie idealna okazja do promocji swoich usług i pokazania szerszej grupie odbiorców unikalnej oferty – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

źrodło: Newseria