W trosce o swoje samopoczucie coraz częściej wybieramy żywność nieprzetworzoną, bez konserwantów i chemicznych dodatków. W nowe trendy jedzeniowe wpisuje się odbywający się w Blue City już od 15 lat Jarmark Produktów Regionalnych.
Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami, dlatego patrzymy na skład produktów, zwracamy uwagę na certyfikaty ekologiczne i sięgamy po jedzenie produkowane naturalnie. Miejscem, które skupia lokalnych producentów żywności i gospodarstwa dostarczające produkty bez ulepszaczy i konserwantów jest Jarmark Produktów Regionalnych w Blue City.
- Jarmark jest obecny w naszym centrum od 15 lat i 90 procent wystawców jest z nami od początku tego przedsięwzięcia. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że Blue City jest prekursorem tego typu wydarzeń, znacznie przyczyniając się do rozwoju trendu naturalnego odżywania. Zachęcam wszystkich, którzy chcą kupować dobrej jakości jedzenie do odwiedzania Blue City. Kalendarz Jarmarków 2022 obecny jest na https://bluecity.pl/jarmark/ – mówi Jerzy Hanusz, twórca i organizator Jarmarku Produktów Regionalnych w Blue City.
Jarmark jest nie tylko okazją do kupienia dobrej żywności, ale również do jej spróbowania
i zdobycia informacji o jej pochodzeniu i sposobie wytwarzania. Oferta jarmarku kierowana jest do osób poszukujących swojskich, tradycyjnych oraz często unikatowych produktów.
Podczas najbliższego Jarmarku Produktów Regionalnych, który odbędzie się od 18 do 21 maja, na stoiskach wokół fontanny ponownie zawitają stoiska ze swojskimi wędlinami, wędzonymi rybami, słynnym smalcem z Sierpca, wytwarzanymi przez gospodarstwa rolne serami oraz i wieloma innymi naturalnymi produktami.
Będzie się można zaopatrzyć w sery kozie, korycińskie, góralskie, a także sery z Włoch
i Niemiec, nabyć pieczywo na zakwasie, wędliny i pasztety z Podlasia i Roztocza, miody
z warmińskich i podlaskich pasiek, a także wędzone ryby z Jeziora Żywieckiego. Podczas wydarzenia można również nabiał z rodzinnego gospodarstwa Gremza.
Swoje produkty zaoferuje słynąca z biłgorajskiego piroga Zagroda Roztocze i produkująca wędliny Bartlowizna. Z pewnością ucieszą stragany z pierogami, naleśnikami, racuchami
i kartaczami. Dla odwiedzających jarmark nie zabraknie również smaków Grecji, Węgier czy Azerbejdżanu.
Oferowane na jarmarku polskie produkty w większości nagradzane są przez organizacje wspierające narodową żywność. Sami wystawcy zapraszani są przez Urzędy Marszałkowskie na międzynarodowe targi. Jest to wyróżnienie i docenienie zarówno regionalnych, jak i ekologicznych, a co najważniejsze naturalnych produktów z polskich gospodarstw.
źródło: inf. prasowa