Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 21 grudnia 2021
mikołajki

Centra handlowe Newbridge z Krakowa, Torunia oraz Łodzi w mikołajki ponownie zachęcały do dobroczynności, organizując akcje charytatywne skupione na pomocy najmłodszym. W efekcie wsparcie i upominki od św. Mikołaja otrzymało blisko 250 dzieci i nastolatków.

Skutki przedłużającej się pandemii są bolesne dla wielu podmiotów, nie ominęły również domów dziecka czy fundacji działających w całej Polsce. Mimo zaangażowania osób prywatnych czy przedsiębiorców, codzienne funkcjonowanie placówek wymaga ogromnych nakładów finansowych i uzupełniania bieżących produktów.

Dostrzegły to centra handlowe z portfolio Newbridge, które w pierwszy weekend grudnia zorganizowały akcje mikołajkowe ukierunkowane na pomoc lokalnym organizacjom zapewniającym dzieciom wsparcie i specjalistyczną opiekę.

– Dobroczynność to coś, co od lat realizujemy w naszych centrach i do czego zachęcamy naszych klientów. Dlatego bez namysłu i tegoroczne mikołajki potraktowaliśmy jako pretekst, by wspomóc tych potrzebujących. Mimo że nasze działania CSR koncentrują się na różnych obszarach, m.in. ekologii, zdrowiu czy edukacji, to szczególny nacisk kładziemy na rozwój dzieci i młodzieży oraz wsparcie rodzin z naszego sąsiedztwa  – mówi Marta Drzewiecka, director w Newbridge.

Blisko 250 spełnionych życzeń

Jak tym razem wyglądało to w praktyce? 4 grudnia w trzech centrach Newbridge oprócz tradycyjnego spotkania dzieci ze św. Mikołajem, dodatkowo odbyły się zbiórki oraz kiermasze charytatywne, podczas których w rolę brodatego mogli wcielić się najemcy oraz klienci spełniając prezentowe marzenia najmłodszych.

I tak, zgromadzone tego dnia podarki w Nowych Bielawach doposażyły Fundację "Daj szansę” z Torunia, zajmującą się kompleksową rehabilitacją dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, w tym dzieci z poalkoholowym spektrum zaburzeń płodu FASD, a także wsparciem ich rodzin i opiekunów. Toruńskie centrum handlowe sfinansowało również 120 dzieciom znajdującym się pod opieką fundacji dodatkowe, spersonalizowane upominki.

Z kolei w Nowych Czyżynach w Krakowie zgromadzono dary na rzecz dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych SIEMACHA Spot 24/7 w Krakowie, której centrum handlowe jest oficjalnym sponsorem. W efekcie mikołajkowej akcji prezenty trafiły do rąk 24 wychowanków mieszkających w placówkach całodobowych SIEMACHA w Nowej Hucie. Udało się także wesprzeć krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przystanek Betlejem”, które podczas kiermaszu ozdób świątecznych zebrało kwotę 3 tys. zł.

Podobnym sukcesem zakończyła się zbiórka charytatywna w Nowej Górnej. Tam prowadzona była z myślą o podopiecznych Domu Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi” oraz Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi. Wspólnymi siłami udało się zebrać 5 koszy produktów m.in. zabawek, artykułów spożywczych oraz środków higienicznych. W tym wypadku centrum handlowe Nowa Górna we współpracy ze sklepem Carrefour również przygotowało prezenty dla prawie 100 wychowanków łódzkich placówek. Wszystkie zgromadzone dary zostały przekazane dzieciom w asyście Świętego Mikołaja.

W akcje zaangażowali się nie tylko klienci robiący zakupy, ale także najemcy.

źródło: Newbridge