Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 17 września 2021
PBCH

Branża centrów handlowych solidarnie włącza się we wszystkie możliwe działania zapobiegające rozwojowi pandemii i jej konsekwencjom, promując szczepienia oraz zasady sanitarne DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Zgodnie z danymi przekazanymi do PRCH, działa już 80 punktów w lokalach, w aptekach i przychodniach na terenie galerii.

Zainicjowana przez PRCH 31 sierpnia akcja pod patronatem Ministra Zdrowia „Bezpieczna Witryna – Bierz Przykład z Manekina” nabiera rozpędu. Udział w niej potwierdziło dotąd ponad 70 centrów z całej Polski. Codziennie spływają informacje o przystąpieniu do kampanii kolejnych obiektów. Zaproszeni do akcji zostali właściciele, zarządcy i najemcy.

„Dziękujemy za Państwa stałe zaangażowanie w edukację na temat bezpieczeństwa oraz włączenie się w promocję szczepień i otwieranie tymczasowych punktów szczepień na terenie obiektów handlowych. Dzisiaj bardziej niż zwykle potrzebne jest połączenie wszystkich sił, aby przeciwdziałać konsekwencjom braku odpowiedzialności osób, które lekceważą zagrożenie kolejną falą pandemii. Chcemy raz jeszcze przypomnieć o zasadach DDM - jednym głosem, poprzez nałożenie masek manekinom wystawionym na sklepowych witrynach, zamieszczenie informacji w sklepach i na terenie centrów, na stronach oraz w mediach społecznościowych. Razem będziemy bardziej widoczni i skuteczni.  Branża centrów handlowych ma siłę w swojej jedności.” –  napisano w liście do branży podpisanym przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i prezesa PRCH, Jana Dębskiego podczas inauguracji akcji Bezpieczna Witryna – Bierz Przykład z Manekina.

„Polska Rada Centrów Handlowych oraz Ministerstwo Zdrowia jednym głosem przypominają, że jedyną znaną dzisiaj ochroną przed kolejnymi falami zachorowań oraz obostrzeniami jest stosowanie zasad sanitarnych i masowe szczepienia.” – czytamy dalej w piśmie.

PRCH zachęca pozostałe firmy: właścicieli i zarządców oraz najemców do zgłaszania się, jeśli podjęły tę inicjatywę lub zamierzają to zrobić, dziękując każdemu, komu leży na sercu bezpieczeństwo i wspólne dobro społeczeństwa.

Projekt „Bezpieczna Witryna – Bierz Przykład z Manekina” ma na celu promocję noszenia masek przez klientów w centrach handlowych i w przestrzeni publicznej oraz ponowne wzmocnienie informacji o zasadach sanitarnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19. Centra handlowe od początku pandemii restrykcyjnie przestrzegają zasady DDM - nawołują do zachowania dystansu, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek. Powodem podjęcia wspólnych działań branży pod patronatem Ministra Zdrowia  jest wyraźne zmniejszenie liczby osób używających maseczek na terenach obiektów handlowych, w środkach transportu i innych publicznych miejscach, pomimo oficjalnych zasad obowiązujących w kraju. Jest to kolejne działanie podjęte przez branżę w celu przeciwdziałania pandemii, jej konsekwencjom społecznym i gospodarczym.

źródło: informacja prasowa