Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
poniedziałek, 17 maja 2021
Galeria Północna wyniki

Mimo trwającej pandemii oraz wielu związanych z nią utrudnień, Galeria Północna może pochwalić się największym poziomem wynajmu powierzchni wynoszącym blisko 92% GLA.

Ostatni rok nie był łatwy dla galerii handlowych. Od początku pandemii sklepy najemców zamykano aż czterokrotnie, a ich funkcjonowanie wznawiano nawet po kilku miesiącach. Przez długi czas otwarte mogły być wyłącznie apteki, drogerie oraz sklepy spożywcze. Sytuacji nie ułatwiał obowiązujący od dłuższego czasu zakaz handlu w niedzielę. W przypadku Galerii Północnej nie bez znaczenia było dodatkowo wyjście z polskiego rynku niektórych marek – m.in. Forever 21, czy sklepy Melon Group. Mimo tych wszystkich przeszkód, z początkiem maja sklepy w Galerii Północnej zostały ponownie otwarte, a centrum może pochwalić się nowymi sukcesami.

– Pandemia to niecodzienna dla nas sytuacja, w której wszyscy musieliśmy się stopniowo odnaleźć. W Galerii Północnej priorytetem niezmiennie byli dla nas najemcy oraz klienci. Staraliśmy się wprowadzać rozwiązania, które usprawnią funkcjonowanie sklepów, a jednocześnie zapewnią bezpieczeństwo odwiedzającym podczas zakupów. Cały czas rozszerzaliśmy też naszą ofertę. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by skutki pandemii były w Galerii Północnej jak najmniej odczuwalne. Potwierdzają to nie tylko nowe sklepy i atrakcje, ale przede wszystkim zadowalające wyniki centrum – powiedział Roman Bugajczyk, Dyrektor Galerii Północnej.

Z początkiem maja poziom komercjalizacji Galerii Północnej osiągnął aż 92%. To najlepszy wynik w historii funkcjonowania galerii. W znacznym stopniu przyczyniły się do tego ostatnie dwa duże otwarcia sklepów. Od połowy grudnia na terenie galerii działa największy, a zarazem najbardziej nowoczesny sklep marki Sinsay, zajmujący powierzchnię blisko 2 700 m2. Z kolei w maju swój pierwszy sklep w Warszawie otworzyła nowa sieć handlowa HalfPrice, zajmując dwa piętra o łącznej powierzchni blisko 1500 m2. Galeria Północna na tym jednak nie poprzestaje i cały czas pracuje nad rozszerzaniem oferty.