Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
niedziela, 02 maja 2021
Koło Wodne Galeria Północna

Galeria Północna rozwija infrastrukturę ogrodu na dachu. W pobliżu tężni solankowej stanęło mierzące ponad 2 metry wysokości koło wodne, którego widok oraz dźwięk szumiącej wody sprzyja relaksowi i wyciszeniu. To nowatorskie, a za razem atrakcyjne rozwiązanie, z którego klienci będą mogli korzystać już od piątku, 7 maja.

Galeria Północna od dawna słynie z niestandardowych rozwiązań. Na terenie obiektu miała już miejsce wystawa gigantycznych owadów, ekspozycja modeli bakterii i wirusów, a w okresie wakacyjnym działała motylarnia. Dużym wyróżnikiem centrum niewątpliwie jest też ogród na dachu z naturalną roślinnością oraz tężnią solankową, w którym regularnie przybywa nowych atrakcji.

W tym roku w ogrodzie na dachu pojawiło się koło wodne. Umieszczono je w pobliżu tężni solankowej, z którą wspólnie stworzy strefę relaksu. W tej części ogrodu klienci będą mogli się w pełni wyciszyć i zrelaksować, słuchając szumu wody, a już wkrótce wdychając nasycone cennymi mikroelementami powietrze. Tężnia solankowa zostanie uruchomiona, jak tylko pozwolą na to rządowe wytyczne.

– Ogród na dachu Galerii Północnej to miejsce, w którym klienci mogą nie tylko odpocząć po całym dniu pracy, ale też miło spędzić czas w towarzystwie znajomych i przyjaciół. W sezonie letnim zielone tereny Północnej co roku przyciągają rzeszę klientów. Dlatego regularnie urozmaicamy tę przestrzeń o nowe atrakcje oraz elementy infrastruktury. Wierzymy, że koło wodne spotka się z zainteresowaniem i sprawi, że czas spędzany w ogrodzie będzie upływał jeszcze przyjemniej – powiedział Roman Bugajczyk, Dyrektor Galerii Północnej.

Koło wodne w ogrodzie Galerii Północnej jest wykonane z dębiny i ma ponad 2 metry wysokości. Podobnie jak pozostałe atrakcje ogrodu zostało zaprojektowane w trosce o środowisko. Jego mechanizm działa w obiegu zamkniętym i jest zasilany deszczówką. W ten sposób nie marnuje się ani kropla wody. Galeria Północna od samego początku zwraca dużą uwagę na kwestie związane z ekologią. Może się pochwalić wieloma rozwiązaniami dotyczącymi efektywnej gospodarki wodą i zużycia energii, a także certyfikatem LEED, przyznawanym budynkom, które oszczędzają zasoby i mają pozytywny wpływ na otoczenie.

W piątek, 7 maja wśród nowych atrakcji na dachu Galerii Północnej pojawi się również scenografia, stworzona z ponad stu gigantycznych kwiatów. Będzie można wśród nich odnaleźć rozmaite gatunki roślin łąkowych i ogrodowych, takie jak chabry, maki, mlecze czy żonkile. Wszystkie kwiaty będą wyróżniać się wyjątkowym kolorem, kształtem i rozmiarem, tworząc wspólnie nowoczesną, a za razem romantyczną scenerię do zdjęć, jak i spacerów.