Menu główne
Handlowiec 12.2020
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
środa, 06 maja 2020
Galeria SFERA

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, większość najemców Galeria SFERA może wznowić działalność.

Zachowywanie dwumetrowego dystansu, konieczność parkowania na co drugim miejscu, obowiązek zakrywania ust i nosa oraz używanie jednorazowych rękawiczek – to wybrane wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny, które obowiązują w Galerii SFERA. Bielskie centrum handlowe wznowiło 4 maja funkcjonowanie w poszerzonym zakresie, z dalszym ograniczeniem działalności stref gastronomicznej oraz rozrywkowej.

Wśród otwartych w poniedziałek sklepów znalazły się sklepy z segmentu modowego, perfumerie, sklepy jubilerskie i z wyposażeniem wnętrz oraz wiele innych punktów. Wyłączenie działalności obejmuje nadal klub fitness, strefy gier, kino oraz place zabaw dla dzieci. Lokale gastronomiczne zlokalizowane w centrum handlowym są otwarte, jednak tylko w zakresie realizacji zamówień na wynos oraz dostaw do domu. Oznacza to, że zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami klienci nie będą mieli możliwości spożywania posiłków na terenie strefy restauracyjnej oraz na terenie galerii. Do wszystkich zmian Galeria Sfera została odpowiednio przygotowana.

– Dążymy do tego, aby poruszanie się po Galerii SFERA było dla naszych klientów możliwie najłatwiejsze i przede wszystkim bezpieczne. Jednocześnie przykładamy dużą uwagę do komunikowania wszystkich nowych zasad i zachęcenia do stosowania się do nich w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo. W Galerii SFERA można zakupić maseczki ochronne w maseczkomatach, które znajdują się przy głównych wejściach do obiektu od strony ulicy Mostowej. Już kilka tygodni temu zamontowaliśmy dozowniki z płynem dezynfekującym – nie tylko przy wejściach, ale także w toaletach – wyjaśnia Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

O zasadach związanych z zasadami zachowania bezpieczeństwa informują naklejki, które pojawiły się m.in. w toaletach i windach. Służby porządkowe w Galerii SFERA na co dzień troszczą się o utrzymanie czystości w obiekcie na najwyższym poziomie. Już w lutym wprowadzone zostały odpowiednie procedury w zakresie zwiększonej częstotliwości czyszczenia i dezynfekcji, ze szczególnym uwzględnieniem toalet, uchwytów, poręczy, klamek, przycisków w windach.

Wszyscy odwiedzający Galerię SFERA są zobowiązani do zachowania co najmniej dwóch metrów odstępu – zarówno podczas poruszania się po alejkach, jak i w kolejce do kasy. W ocenie odległości będą pomocne materiały graficzne przygotowane przez galerię, w tym naklejki na podłogach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, na 15 mkw. może przypadać jedna osoba. Ponadto, dla podniesienia bezpieczeństwa, na parkingu obiektu będzie można parkować samochód na co drugim miejscu. Galeria zapewnia także dostęp do środków ochrony osobistej, w tym maseczek, przypominając jednocześnie klientom o obowiązkowym zakrywaniu nosa i ust oraz o korzystaniu z rękawiczek.