Menu główne
Handlowiec 12.2020
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 04 lutego 2020
Galeria Północna

W sobotę, 1 lutego w Galerii Północnej została otwarta „Wystawa Gigantów”, na której prezentowane są rzadko spotykane okazy zwierząt bezkręgowych – niektóre gatunki osiągają wymiary nawet kilkunastu centymetrów. To już kolejna, po motylarni i tężni w ogrodzie na dachu, tak nietypowa atrakcja w tym centrum handlowym.

Oferta rekreacyjna Galerii Północnej powiększyła się o kolejne atrakcje. Na początku lutego, na pierwszym piętrze centrum handlowego została otwarta „Wystawa Gigantów”, podczas której odwiedzający mogą obejrzeć wyjątkowe okazy zwierząt bezkręgowych m.in. modliszkę, szarańczę, skorpiona cesarskiego, ślimaka achatina, wija afrykańskiego, liśćca olbrzymiego, a także różnorodne gatunki karaczanów, straszyków i patyczaków. Wszystkie prezentowane zwierzęta to bardzo rzadkie, sprowadzone bezpośrednio od hodowców okazy bezkręgowców, niewystępujące na co dzień w Polsce. Na wystawie zostały zainstalowane również profesjonalne mikroskopy, za pomocą których klienci samodzielnie mogą oglądać ponad 70 różnych probówek zawierających m.in. aparat gębowy muchy, rybią łuskę, kryształy soli, żywe bakterie kwasu mlekowego czy komórki nabłonka policzkowego.

– Galeria Północna to nie tylko miejsce zakupów, ale też przestrzeń, w której mieszkańcy chętnie spędzają swój wolny czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Dlatego na bieżąco staramy się powiększać ofertę rekreacyjną o nowe i ciekawe atrakcje, zarówno dla dorosłych, jak i naszych najmłodszych klientów. Otwarta na początku lutego „Wstawa Gigantów” już w pierwszych dniach spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Cieszymy się, że pomysł został tak dobrze odebrany i wierzymy, że zainteresuje jeszcze wielu miłośników przyrody – powiedziała Emilia Szkudlarek, Marketing Director w Galerii Północnej.

Wystawie towarzyszy również druga ekspozycja, na której do końca marca będą prezentowane modele przestrzenne bakterii i wirusów w wielowymiarowym powiększeniu. Poszczególne figury przedstawiają budowę komórek bakteryjnych, takich jak m.in. Ortomyksowirus – inaczej wirus grypy, Rinowirus – wywołujący przeziębienie i katar, Lactobacillus casei (kwas mlekowy) – poprawiający jakość żywności, Norowirus – odpowiadający za grypę jelitową czy paciorkowiec, wywołujący m.in. anginę. Wystawa znajduje się na parterze galerii, obok sklepu RESERVED. W Galerii Północnej nie brakuje też innych atrakcji dla najmłodszych, jak przedstawienia teatralne czy najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce, które jest czynne do końca lutego.