Menu główne
Handlowiec 12.2020
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
poniedziałek, 27 stycznia 2020
Malta

Wraz z nadejściem ferii zimowych w województwie wielkopolskim, w Galerii Malta pojawiło się wiele atrakcji i aktywności edukacyjnych dla dzieci i młodzieży do tej pory nieobecnych w Poznaniu. Na najmłodszych czekają dwie niezwykłe wystawy: „Zatorland” z dinozaurami rzeczywistych rozmiarów oraz „Fabryka Iluzji”. Ofertę uzupełniają warsztaty kreatywne i półkolonie w strefie robotyki.

W sobotę, 25 stycznia w Galerii Malta została otwarta interaktywna wystawa dinozaurów – „Zatorland”, obejmująca 22 modele prehistorycznych gadów oryginalnej wielkości, m.in. tyranozaura, stegozaura, owiraptora oraz barionyksa. Ekspozycję dodatkowo uatrakcyjniły warsztaty dla małych paleontologów, możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w skorupie gigantycznego jaja czy przejażdżka na grzbiecie któregoś z wielkich gadów.

Tego dnia ruszyła także druga nietypowa wystawa – Fabryka Iluzji, przeznaczona dla dzieci od 4 do 12 lat. Ekspozycja obejmuje zaawansowane technicznie eksponaty, w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniające niezwykłe zjawiska z dziedziny optyki, fizyki i chemii. Wszystko to, przedstawione na zaskakującym tle historycznym. Obie wystawy można oglądać aż do 8 marca 2020 r. na 1 piętrze, obok sklepu Reserved.

– Staramy się cały czas zaskakiwać naszych klientów nową ofertą, zapraszając do współpracy partnerów, którzy nie są jeszcze znani na lokalnym rynku. Dwie wyjątkowe wystawy prezentowane w naszej galerii, warsztaty, półkolonie czy pokazy filmów to tylko część atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych podczas ich zimowej przerwy w nauce. Cieszymy się, że możemy zapewnić dzieciom i młodzieży z naszego miasta tak bogatą, zróżnicowaną i atrakcyjną ofertę, która z pewnością jest jednym z wyróżników Galerii Malta w czasie ferii zimowych – mówi Lech Polański, dyrektor Galerii Malta.

Ofertę poznańskiego centrum handlowego podczas ferii uzupełniły półkolonie przygotowane przez strefę GO4Robot, która na co dzień pokazuje swoim gościom nowinki technologiczne oraz uczy podstaw programowania. Nie zabrakło też stałych atrakcji, dostępnych w Galerii Malta na co dzień, jak m.in. Warsztaty Agaty, czyli interaktywna pracownia, organizująca zajęcia rozwojowe, szkoła akrobatyki, klub Malta squash, Escape Room, pokazy filmów dla dzieci w Multikinie czy plac zabaw Lider.