Menu główne
Handlowiec 07/2021
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
wtorek, 11 czerwca 2019
Galeria Solna

Galeria Solna w Inowrocławiu, jako pierwsze centrum handlowe w regionie kujawsko-pomorskim, udostępniła swoim klientom ogród sensoryczny oraz pasiekę z ulami w ramach nowoutworzonej ekostrefy „Zielony Zakątek”. Należąca do EPP galeria wpisała się tym samym w globalny, ekologiczny trend tworzenia miejskich ogrodów społecznych i zwiększania populacji pszczół miodnych.

Zielony Zakątek został utworzony na początku maja we współpracy z lokalnymi projektantami. Na dawniej nieużytkowanych przestrzeniach powstał ogród sensoryczny oraz pasieka złożona z trzech uli, w których mieszka ponad 150 tysięcy pszczół. Zielony Zakątek to także miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia w ramach aktywnej edukacji ekologicznej. Z okazji Dnia Dziecka, przeprowadzono tam zajęcia przyrodnicze dla najmłodszych prowadzone przez doświadczonego pszczelarza oraz ogrodników.

– Jesteśmy dumni, że jako pierwsze centrum handlowe w regionie postanowiliśmy włączyć się w walkę z problemem, jakim jest wymierająca w alarmującym tempie populacja miejskich pszczół. Ochrona środowiska to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnej pasieki edukacyjnej. Jednocześnie nasza autorska inicjatywa ma także na celu udostępnienie klientom zielonego, przyjaznego miejsca, gdzie mogą uciec od miejskiego gwaru, tłoku i hałasu. Zielony Zakątek to przestrzeń dla każdego, kto chce doświadczyć bliskości natury – przewidzieliśmy zajęcia z jogi, gimnastyki dla seniorów oraz mindfulness, a nasi pracownicy mogą tam sadzić zioła i pielęgnować własne grządki – mówi dyrektor Galerii Solnej Emilia Iwanciw.

Należąca do EPP Galeria Solna, o łącznej powierzchni najmu blisko 24 tys. mkw. dysponuje rozbudowaną ofertą handlową. Na terenie centrum znajdują się m.in.: hipermarket Tesco, Media Markt, Home&You, kawiarnie i food court, strefa usługowa oraz wybór sklepów wiodących polskich oraz międzynarodowych najemców, w tym salony: H&M, Bershka, Reserved, New Yorker, Carry, Douglas, 4F, Martes Sport i wiele innych atrakcyjnych marek.

Galeria Solna położona w uzdrowiskowej części Inowrocławia i oprócz uli posiada także budki lęgowe dla ptaków oraz poidła dla motyli. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych jest 931 miejsc parkingowych. Doskonałą dostępność obiektu zapewnia dwupasmowa ulica Wojska Polskiego oraz przebiegająca wokół terenu inwestycji ścieżka rowerowa.