Menu główne
Handlowiec 03/2019
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 15 kwietnia 2016
Mars Food ogłasza 5-letnią strategię promującą zdrowe nawyki żywieniowe

Mars Dania Gotowe ogłosił 5-letnią, globalną strategię promującą na całym świecie, w tym w Polsce, zdrowie i dobrą kondycję poprzez podejmowanie zdrowszych decyzji żywieniowych oraz wspólne gotowanie i spożywania posiłków. Strategia obejmuje działania w pięciu głównych obszarach: udoskonalenie receptur pod kątem wartości odżywczych w składzie dań gotowych; przekazywanie konsumentom dodatkowych informacji o walorach odżywczych, aby pomóc lepiej zbilansować posiłki; inspirowanie konsumentów do gotowania i spożywania zdrowych posiłków wspólnie z bliskimi; poszukiwanie nowych formatów produktów i zwiększenie ich dostępności za bardziej przystępną cenę oraz stwarzanie współpracownikom Mars Dania Gotowe okazji do zadbania o swoje dobre samopoczucie poprzez edukację w zakresie walorów odżywczych produktów i zapewnienie im zdrowszych opcji posiłków w pracy, w tym możliwości wspólnego gotowania.

Dodatkowe wskazówki na opakowaniach i na www

Mars Dania Gotowe pomoże konsumentom w wyborze posiłków do spożycia „codziennego” oraz „okazjonalnego”. Aby zachować tradycyjny skład przepisu, niektóre produkty z oferty Mars Dania Gotowe mogą zawierać większy dodatek soli, cukru lub tłuszczu, co pomaga w zachowaniu oryginalnego smaku. Warto pamiętać, że posiłki te są do spożycia okazjonalnego. Mars Dania Gotowe umieści wskazówki na opakowaniach i na stronie internetowej podpowiadające, z jaką częstotliwością spożywać określone produkty biorąc pod uwagę ich skład odżywczy i zachowując zbilansowaną dietę. Globalna strona internetowa Mars Dania Gotowe będzie zaktualizowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy o wykaz produktów do okazjonalnego spożycia mniej więcej raz w tygodniu, oraz o listę produktów mogących zagościć w codziennym menu. Będą na tej liście produkty, w których w ciągu najbliższych pięciu lat zostanie obniżona zawartość soli, cukru i tłuszczu, by spełnić te wymagania.

"Jesteśmy niezwykle dumni z naszej pięcioletniej strategii dla zdrowia i dobrej kondycji. Jako ciągle zajęta mama wiem, jak trudne może być skomponowanie zdrowego posiłku, który każdy w rodzinie doceni i jednocześnie takiego, który będzie szybki i łatwy w przygotowaniu", powiedziała Fiona Dawson, globalny prezydent Mars Dań Gotowych, Napojów i Multisales.

Zmiana w składzie produktów

Mars Dania Gotowe poprawi skład odżywczy produktów, nie tylko przez ograniczenie zawartości cukru i sodu, ale też przez dodatek warzyw i produktów pełnoziarnistych. Podejście to opiera się na kryteriach żywieniowych Marsa[1], które zostały opracowane w zgodzie z zaleceniami największych autorytetów w dziedzinie zdrowia publicznego, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Zgodnie z przyjętymi kryteriami, Mars Dania Gotowe zmniejszy zawartość sodu średnio o 20 procent do 2021 roku, a ilość cukru w wybranych sosach i posiłkach light do 2018 roku. Dodatkowo, Mars Dania Gotowe będzie zwiększać zawartość odżywczych składników tak, żeby połowa wszystkich produktów z ryżem zawierała produkt pełnoziarnisty i/lub rośliny strączkowe. Mars Dania Gotowe zapewnia, że również wszystkie posiłki w słoikach na bazie pomidorów zawierać będą minimum jedną porcję warzyw.

Wspólny wysiłek rządów i przemysłu

Chcąc pomóc konsumentom zmieniać preferencje smakowe na korzyść produktów o obniżonej zawartości sodu i przez to poprawiać ogólny stan zdrowia, Mars Dania Gotowe popiera inicjatywy podejmowane przez rządy i agendy w tym brytyjską Agencję Norm Żywności (Food Standard Agency) i brytyjski Departament Zdrowia oraz amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), które opracowują dla branży spożywczej wytyczne dotyczące zmniejszenia zawartości sodu w żywności.

“Przemysł spożywczy już poczynił wielkie postępy w obniżaniu poziomu sodu, lecz przed nami nadal wiele pracy, jeśli chodzi o pomoc konsumentom w ograniczeniu jego spożycia”, powiedziała Dawson. “Popieramy wprowadzenie przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków wstępnych wytycznych dotyczących obniżenia poziomu sodu, ponieważ wierzymy, że ważne jest rozpoczęcie dialogu o roli, jaką branża spożywcza może odegrać w obszarze nawyków żywieniowych.”

Wspólne gotowanie w domu, a nawet w pracy w Marsie

Mars Dania Gotowe pragnie inspirować do gotowania zdrowych posiłków w domu i spożywania ich z rodziną i przyjaciółmi. Liczne badania wykazały, że rodziny, które wspólnie gotują i wspólnie spożywają posiłki są zdrowsze i szczęśliwsze. Dzięki wiodącym markom, takim jak UNCLE BEN’S®, MASTERFOODS® oraz DOLMIO®, Mars Dania Gotowe ma nadzieję zwiększać świadomość dotyczącą wartości, jaką ma wspólne jedzenie oraz pragnie pomagać konsumentom w zdrowym gotowaniu w domu. Mars Dania Gotowe wie również, jak ważny wpływ na zdrowe gotowanie mogą mieć przepisy na opakowaniach. W związku z tym wszystkie wskazówki dotyczące przygotowania dań z codziennego menu będą spełniać opracowane przez firmę kryteria żywieniowe i będą zachęcać do konsumpcji większej ilości warzyw, dań pełnoziarnistych oraz chudego białka. Specjalnie opracowane przepisy znajdą się zarówno na opakowaniach jak i na stronach internetowych Mars Dania Gotowe.

Mars Dania Gotowe planuje promować również zdrowe gotowanie i zdrowe praktyki żywieniowe wśród swoich współpracowników. Mars zapewni w oddziałach firmy dostęp do kuchni, zaplecza fitness, edukacji dotyczącej zdrowego odżywiania oraz zdrowych posiłków w przystępnych cenach serwowanych w stołówkach. Wszyscy współpracownicy będą mieć możliwość nauczenia się, jak przygotowywać wygodne, przystępne cenowo i odżywcze posiłki, którymi będą mogli dzielić się z innymi, zaszczepiając kulturę zdrowego gotowania i jedzenia.

“Gotowanie i spożywanie zdrowych posiłków jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia, i dlatego wierzymy, że nasze marki powinny inspirować konsumentów do wspólnego spędzania czasu przy odpowiednio skomponowanych posiłkach”, powiedziała Dawson. „Będziemy praktykować to, co głosimy. Dlatego też zaczynamy od naszych współpracowników, pomagając im dokonywać świadomych i zdrowych wyborów w kwestii żywienia, a także będziemy wspólnie gotować posiłki
w naszych oddziałach.”

Zdrowie i dobra kondycja, jako zobowiązanie dla Mars, Incorporated

Centralnym elementem ambicji Mars Dania Gotowe jest zmiana receptur obecnych dań oraz opracowywanie nowych produktów z uwzględnieniem udoskonalonego profilu żywieniowego przy rozsądnej cenie. Wiąże się to również z zaangażowaniem w promowanie zdrowszego stylu będącego w zasięgu wszystkich..

Strategia Mars Dania Gotowe związana ze zdrowiem i dobrą kondycją jest częścią szerszego zobowiązania firmy Mars, Incorporated do poprawy zdrowia i dobrostanu ludzi na całym świecie. Firma kontynuuje doskonalenie produkowanej żywności, stosuje zasady odpowiedzialnego marketingu, pracuje na rzecz globalnych standardów bezpieczeństwa żywności oraz znalezienia, wspólnie z innymi zainteresowanymi stronami, rozwiązania problemu otyłości.

Więcej informacji można znaleźć na anglojęzycznej stronie: www.mars.com/food-health-wellbeing. Zachęcamy do włączenia się w dyskusję #BetterFoodToday na Twitterze @MarsGlobal.

Do Mars Dania Gotowe należą m. in. obecne na polskim rynku: Dolmio® oraz Uncle Ben’s®.