Menu główne
Handlowiec 06/2019
slajd 1
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1923 roku
Aktualności
piątek, 26 lutego 2016
Muszkieterowie dla Polek

Grupa Muszkieterów już od 9 lat prowadzi kampanię profilaktyki raka piersi „Muszkieterowie dla Polek”. W ubiegłym roku z badań mammograficznych skorzystało łącznie 4258 pacjentek, a od początku trwania akcji ponad 36 000. Tegoroczna akcja trwa do końca grudnia.

Rak piersi to wciąż jedna z najczęściej diagnozowanych chorób nowotworowych wśród kobiet. Ubiegłoroczne badanie IQS wskazuje jednak, że w rodzinach aż 65% kobiet rozmawia się o nowotworach albo rzadko albo w ogóle.

Grupa Muszkieterów organizując kampanię „Muszkieterowie dla Polek” wspiera walkę z rakiem piersi, umożliwiając paniom wykonanie specjalistycznych badań profilaktycznych. W grupie największego ryzyka znajdują się kobiety w wieku 50-69 lat, dlatego akcja kierowana jest szczególnie do nich.

– Odsetek kobiet w Polsce, które zachorowały na raka piersi, jest wciąż znacznie wyższy niż w pozostałych krajach Europy. Grupa Muszkieterów już od wielu lat prowadzi akcję profilaktyczną, skierowaną w szczególności do kobiet z małych i średnich miejscowości. Naszym celem jest szerzenie świadomości, iż regularne badania mogą uratować ich zdrowie, a nawet życie – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Zeszłoroczna edycja akcji „Muszkieterowie dla Polek” trwała od 7 stycznia do 15 grudnia. Przebadało się w niej łącznie 4258 kobiet. U 503 z nich wykryto zmianę łagodną, a 139pacjentek otrzymało skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę. W województwie dolnośląskim badaniom poddało się 1032 kobiet, 1608 w lubuskim, zaś w województwie wielkopolskim 1618.

Tegoroczna akcja trwa od 7 stycznia. Grupa Muszkieterów przy jej organizacji ponownie korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry. Mammobusy ośrodka, czekają na pacjentki na parkingach wybranych sklepów Intermarché i Bricomarché.

– Zachorowalność na raka piersi w Polsce nieustannie wzrasta, dlatego odpowiednia profilaktyka jest kwestią kluczową. Panie muszą wiedzieć, że badanie jest bezpieczne a wykrycie choroby w jej początkowym stadium daje dużą szansę na całkowite wyleczenie – mówi Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.